БОГОЯВЛЕННЯ. ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДНЄ.

icon-Jordan19 січня (6 січня ст.ст.) Свята Православна Церква святкує Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, або Богоявлення. Це велике двунадесяте неперехідне свято. Свято Хрещення Господнього – одне із самих древніх свят християнської Церкви. Його встановлення відноситься ще до апостольських часів. Древня назва свята - „ТЕОФАНІЯ”, що означає Богоявлення.

Велика Агіасма

AgiasmaАгіасма (з гр. мови – святиня; церковно-сл. Агіасма – свята вода). Зазвичай Агіасма означає святу воду Великого освячення, тому часто вживається словосполучення “велика Агіасма”. Рідше зустрінемо новий порівняно вираз “мала Агіасма”, що означає воду Малого водосвяття.

Архієрейське богослужіння на велике свято Обрізання Господнього

01014 січня 2021 року, на свято Обрізання Господнього та день пам’яті свв. свтт. Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської та Петра Могили, митрополита Київського, Галицького та всієї Руси, Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, звершив богослужіння у кафедральному храмі Нерукотворного Образа Господа нашого Ісуса Христа м. Вінниці.

14 січня Обрізання Господнє. свт. Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської. Свт. Петра Могили Митрополита Київського і всієї Русі

ikona-obrezanie-gospodne4Обрізання Господнє

На восьмий день після Свого Народження Господь наш Ісус Христос, за старозавітнім законом, прийняв обрізання, встановлене для всіх младенців чоловічої статі на знак Завіту Бога з праотцем Авраамом і його потомками ( Бут. 17, 10-14; Лев. 12,3).

В Уланівському будинку пристарілих звершили молитву та роздали гостинці

210112 0512 січня 2021 р. спільними зусиллями настоятеля Свято-Володимирського храму с. Уланів Хмільницького благочиння протоієрея  Володимира Кушніра, кандидата на посаду голови Уланівського ОТГ Олександра Гоцаляка та завідуючої Уланівським  будинком пристарілих Валентини Гринчук   було проведено молитовний захід  для людей похилого віку в Уланівськім будинку пристарілих.

Архієпископ Михаїл звершив богослужіння Різдва Христового

2101007 0147 січня 2021 року Свята Православна Церква святкує велике свято Різдво Господа і Спаса нашого Ісуса Христа.

У переддень Різдва Христового «Вифлиємський вогонь» отримав Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону

2101006 01vmkcНапередодні Різдва Христового у день Святого Різдвяного Вечора 6 січня у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону було привезено "Вифлиємський вогонь". Вогонь запалений у печері, на місці народження Сина Божого – Ісуса Христа у місті Вифлиєм.

Архієрейське богослужіння 6 січня - в Навечір’я Різдва Христового

2101006 0246 січня 2021 року в Навечір’я Різдва Христового Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, звершив богослужіння у кафедральному храмі Нерукотворного Образа Господа нашого Ісуса Христа м. Вінниці.

Архієпископ Михаїл нагородив церковними нагородами медпрацівників Вінницьких лікарень, які сьогодні знаходяться на передовій в боротьбі з COVID-19

 

210105 0015 січня 2021 року Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, прибув до Вінницької центральної районної клінічної лікарні. Перед медзакладом владику зустрів та привітав головний лікар Кривов’яз Олександр Леонідович.

7 січня Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

rizdvo

Різдво Ісуса Христа таке було.

Традиції надвечір’я Христового Різдва

rizdvo3«Час нашого спасення вже настав.
Готуйся, вертепе, бо Діва надходить, щоб родити»
(Стихира вечірні надвечір’я)