«Ми, студенти Херсонского державного університету в рамках польової практики під керівництвом кандидата географічних наук, доцента, завідувача кафедри географії та екології Олексія Давидова відвідали одне особливе місце – Джерело Пресвятої Богородиці у смт Літин. Особливе – не лише для майбутніх географів (адже там можна знайти важливий наочний матеріал для навчання), а й для будь-якої людини, тому що це місце наповнене дуже позитивною енергетикою, гарними краєвидами та безперечно варте того, щоб його побачили якомога більше людей. Ми щиро вдячні священнику Православної церкви України отцю Андрію, голові Літинської громади Бичку Анатолію Івановичу, й усім небайдужим людям, що долучилися до створення такої перлинки Поділля, а також за доброзичливий прийом нашої студентської общини».

Ось такий лист нещодавно отримала релігійна громада ПЦУ смт. Літин від юнаків та дівчат із Херсонщини. Молодіжна студентська група перебувала в нашому мальовничому Літині два дні – з 31 травня по 1 червня. У гаю на території джерела було розміщено наметове містечко. Гості милувалися красою комплексу, смакували чистою джерельною водою і стравами, приготовленими на багатті. Священником отцем Андрієм для гостей була проведена цікава пізнавальна екскурсія територією. У каплиці на честь Явлення образу Богородиці було здійснено спільну молитву. «Як же спиться в такому місці?» – запитали ми в гостей. «Сон просто чудовий. Засинаєш легко й одразу. Здається, щойно заснув, а вже – ранок. І відчуваєш себе бадьорим, життєрадісним, відновленим і повним сил», – відповіли студенти.
Погостювавши і зробивши пам’ятні фото, студенти Херсонського державного університету продовжили свою мандрівку Україною і попрямували підкорювати Говерлу. Надзвичайно приємно, що завдяки Джерелу Пресвятої Богородиці наш Літин стає відомим далеко за межами Вінниччини. А цю святу і прекрасну місцину подорожуючі все частіше включають у свої туристичні маршрути знаходячи для неї чільне місце серед відомих й особливих місць нашої країни.
До речі, це вже не перший раз, коли біля кринички доводиться бачити намети!
Велика вдячність – усім благодійникам, працівникам і всім, хто долучився і долучається до створення, утримання та розвитку Джерела Пресвятої Богородиці. Кожний, хто вніс хоч маленьку лепту в розвиток Джерельця, може прийти сюди із дітьми та онуками і сказати: «Тут є частинка праці й нашої родини».

Пресслужба Вінницько-Тульчинської єпархії