3 червня 2021 року відбулося підписання пакету документів про співпрацю між Вінницько-Тульчинською єпархією та Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області. Свої підписи під договором про співпрацю та відповідним планом заходів поставили керуючий єпархією архієпископ Вінницький і Тульчинський Михаїл та начальник головного управління Руслан Шевчук. Угодою передбачається проведення систематичного навчання парафіян правил пожежної і техногенної безпеки, а також оперативне доведення до вірян і духовенства актуальних питань у сфері безпеки життєдіяльності.

Лише об’єднавши зусилля, служителі Церкви та рятувальники здатні ефективно роз’яснити парафіянам важливість і необхідність суворого дотримання усіма правил обережного поводження з вогнем у побуті, в громадських місцях, а також в екосистемах. Спільна мета – запобігти виникненню пожеж, а також травмуванню і загибелі людей під час можливих надзвичайних подій.
У рамках співпраці передбачено також розповсюдження наочних матеріалів, підготовка спільних звернень, проведення інструктажів для настоятелів та працівників храмів. Під час підписання договору архієпископ Михаїл обсудив ряд питань щодо втілення в життя комплексу профілактичних заходів із т.в.о. начальника Центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС у Вінницькій області Олександром Кутовим.
Владика Михаїл наголосив на тому, що дуже багато також залежить від співпраці представників церкви та фахівців ДСНС на місцях. Запобігаючи виникненню пожеж та інших надзвичайних ситуацій, вони роблять одну спільну справу, угодну і державі, і Богу.

За матеріалами vn.dsns.gov.ua