Чудо явлення Матері Божої у Вінниці підтвердив спектральний аналіз

1У храмі Покрови Пресвятої Богородиці сталося чудо, про яке вже відомо далеко за межами України. Під час Таїнства Хрещення у купелі відобразилася Богородиця. Першим лик Діви Марії побачив фотограф.

– У суботу люди прийшли похрестити дитину — хлопчика Артемія. Запросили професійного фотографа, щоб залишилася пам’ять про цю подію. А через місяць у храм прийшла жінка, яка була кумою на хрестинах, і показала фото, де у купелі видно лик Пресвятої, — розповідає настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП отець Василь. — Порадили жінці поки нічого не розповідати, бо це надзвичайна Божа благодать і до цього потрібно ставитися серйозно. У Святому Письмі сказано: «Не розсипайте перли перед свинями»... За Божим провидінням ми знайшли батьків, попросили для себе фотографію і запевнили, що не будемо розголошувати інформацію. Не хотіли, щоб нас звинуватили у «піарі»... Святі отці, коли являлося чудо, казали: «Не хули і не приймай». Вирішили почекати і, якщо на те буде Божа воля, про чудо стане згодом відомо.

Отець Василь розповідає, що під час самого Таїнства ніхто не помітив чогось особливого. Явлення видно лише на фотографіях.

– Колись святі частіше являлися. Серафиму Саровському Богородиця 12 разів являлась. Бо люди раніше були духовні і могли вмістити Боже знамення. А сьогодні ми погрузли у своїх гріхах і не достойні бачити чудо. Як сказано: «Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать». Тому спочатку нам треба свої серця очистити. Але чудеса, буває, творяться для невіруючих, щоб укріпити їх у вірі. Колись у Старому Завіті Гедеон мав йти на війну, але боявся і попросив Господа показати чудо. Коли кинув руно на землю, на ньому випала роса, а навколо було сухо, тоді навпаки — руно було сухим, а довкола волого... Чудо повторилося декілька разів. Таких прикладів у Святому Письмі чимало. Найбільше чудо, що Христос воскрес і що люди можуть причащатися Тіла і Крові Христових, але все одно мало йдуть до Причастя. Тому Господь посилає нам такі чудеса, але не комусь одному, бо він може впасти у спокусу...

Так і цього разу, щоб упевнитися, що тут немає місця монтажу, вирішили перевірити фотознімки.

– На фото видно, що зображення з’явилося паралельно площині води, а сам лик — перпендикулярно до води. І ще такий цікавий момент: світло падає не з боку вікна, а з боку вівтаря. Фотограф розповів, що не вперше у своїй роботі фіксує такі дива. Колись він фотографував у сільському храмі, і через блик від свічок з’явився образ архістратига Михаїла. Але все ж вирішили перевірити фотографію із зображенням Богородиці і зробили спектральний аналіз. Так отримали підтвердження, що фотомонтаж у цих знімках не використовувався...

Про чудесне знамення стало відомо уже не лише у Вінниці, а й далеко за межами України. Люди з вуст у вуста переповідають про чудо і вірять, що для України явлення Матері Божої знаменує добру звістку.

Людмила ПОЛІЩУК