28 квітня 2021 року Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, прибув до адміністрації Вінницького району, де з благословення Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, вручив церковні нагороди медпрацівникам опорних лікарень Вінницького району, а саме міст Вінниця, Погребище, Немирів, Іллінці, Літин, смт. Тиврів.
Перед нагородженням владика провів зустріч з керівництвом району.


Відкрив захід голова Вінницької райради Ігор Шутак, який в своєму слові подякував лікарям за їхню працю. Окремо голова райради подякував Блаженнійшому Епіфанію, митрополиту Київському і всієї України, та Високопреосвященному Михаїлу, архієпископу Вінницькому і Тульчинському, за підтримку лікарів і за цю акцію, яку ПЦУ проводить на Вінниччині, по вшануванню тих, хто сьогодні дійсно є на передовій у боротьбі з COVID-19.
Далі до слова був запрошений архієпископ Вінницький і Тульчинський Михаїл. Владика розпочав своє слово, закликавши присутніх вшанувати хвилиною мовчання всіх лікарів, які загинули під час виконання свого професійного обов’язку в боротьбі з коронавірусною хворобою. Затим владика подякував всім присутнім за їхній професіоналізм, за відданість своїй справі, за жертовність і любов, які вони виявляють, рятуючи своїх пацієнтів від цієї підступної хвороби. Особливу подяку владика висловив головному інфекціоністу Вінницької області Ларисі Мороз, яка першою в Україні склала протокол лікування COVID-19, завдячуючи чому було врятовано багато людських життів.
Зі словами подяки до медиків звернулась депутат Вінницької міської ради, лікар-волонтер Олена Верлан-Кульшенко.
У цей день нагороди та пам’ятні подарунки з рук владики отримали сімнадцять медпрацівників. Лариса Мороз була удостоєна відзнаки Св. вмч. і цілителя Пантелеймона, а решта отримали медаль «За жертовність і любов до України», посмертно – Микола Тарасюк.
На заході були присутні голова Вінницької райради Ігор Шутак, голова Вінницької РДА Віталій Урдзік, заступник голови Вінницької райради Григорій Дерун, депутат Вінницької міської ради Олена Верлан-Кульшенко.
Владику під час заходу супроводжували секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук та Вінницький благочинний прот. Микола Мельник.

Пресслужба Вінницько-Тульчинської єпархії