35 років тому сталася ця страшна техногенна катастрофа, наслідки якої усе людство переживає і досі… Немає жодної сфери нашого життя, яка б не відчула проблем від нехлюйського ставлення до «мирного атому»: за екологічними наслідками аварія на ЧАЕС перейшла у трагедію планетарного масштабу, адже радіоактивним цезієм було забруднено майже 75% території Європи.


Сьогодні на Вінниччині проживає понад 4 тисячі осіб, які першими опинилися у «ядерному пеклі» Чорнобиля, і одразу прийняли на себе цей удар. Це пожежні, військові, медики, правоохоронці, цивільні особи-добровольці. Сьогодні ми їх називаємо «чорнобильці-ліквідатори», і вшановуємо їх подвиг дякуючи за те, що жертвували своїм здоров`ям заради життя інших, і вшановуємо пам`ять тих, хто не шкодував себе того далекого весняного дня, хто став жертвою «атомного горнила».
З нагоди 35-их роковин Чорнобильської трагедії 26 квітня 2021 р. у Вінниці на меморіалі «Героям-чорнобильцям» відбулись поминальні заходи і покладання квітів до пам`ятника жертвам цієї катастрофи. У заході взяли участь учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, члени їх родин, особи, які були переселені з зони відчуження. Поклали квіти до пам`ятника керівництво та представники органів державної влади та місцевого самоврядування міста й області, духовенства, активісти Вінницької міської та обласної громадських організацій «Союз Чорнобиль України», інших громадських організацій.
Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто поклав свої життя під час ліквідації аварії на ЧАЕС.
Від Вінницько-Тульчинської єпархії участь у заході взяв Вінницький благочинний прот. Микола Мельник, який з благословення Високопреосвященного архієпископа Вінницького і Тульчинського Михаїла нагородив низку «чорнобильців-ліквідаторів» благословенними архієрейськими грамотами та подякував їм за героїчний подвиг.
Роки після аварії минають, а пам`ять про героїв, які врятували світ має зберігатись у нашому сьогоденні і у нашій історії… Маємо шанувати їх та зробити все, щоб таке лихо більше не повторилося.

За матеріалами vin.gov.ua
пресслужба Вінницько-Тульчинської єпархії