Заява прес-служби Вінницько-Брацлавської єпархії УПЦ КП

 1Заява прес-служби Вінницько-Брацлавської єпархії УПЦ КП, у зв’язку з розповсюдженням кліриком УПЦ (МП) у м.Вінниці листівок, які спрямовані на розпалювання міжконфесійної ворожнечі

Із засобів масової інформації нам стало відомо про те, що клірик Тульчинської єпархії УПЦ (МП) ієродиякон Іоанн (Дмитро Курмояров) поширює у м.Вінниці листівки під назвою «Кілька слів про Церкву та «Київський Патріархат».
У нелегкі часи, коли наша держава переживає зовнішню військову агресію Росії, представники основних релігійних конфесій Вінниччини знайшли в собі мудрість сісти за стіл переговорів та підготували меморандум «щодо збереження миру, недопущення проявів агресії та нетерпимості на релігійному та міжнаціональному ґрунті у Вінницькій області», почалась співпраця й в інших питаннях життєвонеобхідних не тільки для Вінниччини, а й для України в цілому.
У цих умовах розповсюдження листівок є банальною провокацією, спрямованою проти міжконфесійного миру в регіоні, проти діалогу між Церквами, які прагнуть до об’єднання.
Дії Курмоярова Д.В. підпадають під ознаки ч.1, ст.161 КК України – «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії».
Розповсюдження Курмояровим Д.В. листівок – це дія, яка спрямована на розпалювання релігійної ворожнечі, оскільки вони посилюють серед вінничан настрої неприязні, почуття сильної ворожнечі та огиди не тільки до інших конфесій, але й до УПЦ (МП), що має зворотну дію.
Крім того, безпідставне звинувачення у шахрайстві духовенства УПЦ КП, конфесії, яка зареєстрована на території України в установленому порядку, є приниженням гідності представників нашої Церкви та образою почуттів громадян, в тому числі й релігійних – це злочин, передбачений ст.161 КК України.
УПЦ Київського Патріархату на Вінниччині вже пережила неодноразові намагання дискредитувати її в очах людей, але кожного разу паства нашої Церкви тільки збільшувалась попри все. Проте, даний випадок свідчить, що, на тлі сьогоднішньої ситуації в країні, такі горе-клірики діють не проти УПЦ Київського Патріархату, а проти миру та єдності нашої держави, тому він не може залишатись поза увагою ні Вінницької влади, ні керівництва УПЦ МП на Вінниччині.

P.S. Керівництво Віннницько-Барської єпархії УПЦ МП засудило дії ієродиякона Іоанна (Курмоярова). Керівництво Тульчинської єпархії поки що ні…

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії