23 квітня 2021 року Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, прибув до м. Жмеринки, де в приміщенні Жмеринської районної адміністрації з благословення Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, вручив церковні нагороди медпрацівникам опорних лікарень Жмеринського р-ну по лікуванню COVID-19.
Перед нагородженням владика провів зустріч з керівництвом Жмеринського району: головою Жмеринської райради Анатолієм Бешлеєм, заступниками голови Жмеринської райдержадміністрації Павлом Кукурудзою та Євгенієм Дубовим.

Під час зустрічі були підняті питання співпраці церкви та держави, зокрема в гуманітарній сфері, та низка інших питань.
У зустрічі також взяли участь екс-голова Жмеринської РДА Святослав Ніколайчук, депутат Вінницької міської ради, лікар-волонтер Олена Верлан-Кульшенко, секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук та Жмеринський благочинний прот. Василь Ваврик.
У цей день в актовому залі зібрались медпрацівники, зокрема з міст Жмеринка, Шаргород, Бар, працівники РДА та райради, журналісти і гості. Захід відкрив голова Жмеринської райради Анатолій Бешлей. Далі до слова був запрошений керуючий Вінницько-Тульчинською єпархією архієпископ Михаїл. Владика перед виступом закликав присутніх вшанувати хвилиною мовчання всіх медпрацівників, які загинули під час виконання свого професійного обов’язку, борючись з коронавірусною хворобою. Затим архієпископ Михаїл подякував лікарям за їхній професіоналізм, їхню відданість своїй справі та жертовність, яку вони виявляють до своїх пацієнтів, бо сьогодні в нелегких умовах вони ведуть боротьбу за кожне людське життя з невидимим і підступним ворогом.
Медаль «За жертовність і любов до України» та пам’ятні подарунки з рук владики отримали 11 медпрацівників.
Після нагородження архієпископ Михаїл ще раз подякував лікарям та, користуючись нагодою, привітав їх з прийдешніми святами Входу Господнього в Єрусалим та Світлим Христовим Воскресінням. Зі словами подяки до лікарів також звернулись депутат Вінницької міської ради Олена Верлан-Кульшенко, заступник голови Жмеринської РДА Євгеній Дубовий, головний лікар Жмеринської ЦРЛ Ростислав Боровський.
Під час заходу владику супроводжував секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук та Жмеринський благочинний прот. Василь Ваврик.

Пресслужба Вінницько-Тульчинської єпархії