Святійший Патріарх Філарет здійснив чин освячення храму на честь апостола і євангеліста Іоана Богослова села Цвіліхівка

 019

10 жовтня 2013 року, в день пам’яті апп. від 70-ти: Марка, Аристарха і Зіни, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прибув у село Цвіліхівка Теплицького району, де здійснив чин освячення храму на честь св. апостола і євангеліста Іоана Богослова та очолив Божественну Літургію.

Храм та подвір’я було вщент заповнено великою кількістю віруючих, які вітали свого Патріарха.
З візитом на Теплицьку землю Святійшого Патріарха привітав голова Теплицької райдержадміністрації Малярчук Василь Григорович та будівничий цього храму, депутат районної ради Анченко Василь Григорович. Слова вітання Святійшому владиці прозвучали і від представників інтелігенції району, а хор виконав церковний піснеспів.
Після здійснення чину освячення храму Святійший Патріарх Філарет очолив Божественну Літургію, по закінченні якої звернувся до всіх присутніх зі своїм мудрим архіпастирським словом, в якому, зокрема, розповів про важливе значення любові до Бога і ближніх, проповідником якої і був св. ап. і євангеліст Іоан Богослов.
Після відпусту Патріарх нагородив мецената, стараннями якого було відновлено цей храм, Анченка Василя Григоровича орденом Христа Спасителя.
Далі зі словом подяки до Патріарха звернувся керуючий Вінницько-Брацлавською єпархією Преосвященний єпископ Михаїл.
Богослужіння завершилось многоліттям.

Святійшому Патріарху співслужили: Преосвященний Михаїл, єпископ Вінницький і Брацлавський, Преосвященний Агапіт, єпископ Вишгородський, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, секретар єпархії прот.Ігор Сіранчук, благочинний Теплицького району прот.Володимир Мигдаль, благочинний Томашпільського району архімандрит Серафим (Котляров), благочинний Тростянецького району прот.Михайло Торбахевич, благочинний Бершадського району прот.Ростислав Процанін та чисельне духовенство Вінницько-Брацлавської та Київської єпархій.
Богослужіння своїм чудовим співом прикрасив хор Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря під керівництвом Віктора Кардаша.

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпаріхї.