26 липня 2022 року, в день собору Архангела Гавриїла, Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, прибув до с. Новоживотів Оратівського благочиння, де у храмі Покрови Божої Матері звершив Божественну літургію.
Перед храмом владику зустріли і привітали діти, які за традицією піднесли йому запашний коровай і квіти.
У притворі храму настоятель прот. Ярослав Мацюк, подаючи хрест своєму архіпастирю, запросив його звершити Божественну літургію і піднести свої молитви за перемогу і мир в Україні.

Свято-Покровська громада ще у 2019 році послідувала Томосу про Автокефалію і приєдналась до ПЦУ, але вимушена була три роки відстоювати своє право належати до Української Церкви в судах. Вона пройшла нелегкий шлях, терплячи знущання, наклепи, погрози, образи, але залишилась відданою своїй меті й здобула право бути у рідній Помісній Церкві.
Владика звершив Божественну літургію, під час якої були піднесені молитви і за здоров’я наших воїнів, які захищають нашу державу на полі бою. А також помолились за упокій всіх захисників України, які загинули, захищаючи її, та за всіма невинно вбитими від рук московської орди.
Після відпусту владика виголосив проповідь, після якої з благословення Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, нагородив Свято-Покровську релігійну громаду с. Новоживотів Благословенною грамотою Предстоятеля.
У свою чергу Оратівський благочинний, настоятель храму прот. Ярослав Мацюк подякував владиці за його молитви та мудрі настанови і підніс йому святу просфору і квіти.
Зі словом до присутніх звернулась староста села Тетяна Сербіна.
Богослужіння завершилось святковим многоліттям.
Владиці співслужили секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук, Оратівський благочинний, настоятель храму прот. Ярослав Мацюк, Липовецький благочинний прот. Петро Ковальчук та духовенство Оратівського благочиння.

Пресслужба Вінницько-Тульчинської єпархії