13 червня в День Святого Духа біля Джерела Пресвятої Богородиці в смт Літині пройшло величне свято. Це був день, сповнений надзвичайними почуттями. Здавалося, що тільки найсвятіше і найдорожче перелилося в ті години через серця присутніх. Це було свято справжньої християнської української родини та душі.
Розпочалось свято молитовною прославою Творця. Богослужіння звершили прот. Андрій Грабар, прот. Василь Дида і прот. Андрій Папа.

Всі просили Господа, щоб переніс молитву нашим воїнам, щоб Його милістю вона була перетворена на покров для Захисників України, щоб Господь був із ними Своєю непереможною силою на здолання московитської орди. Щоб зберіг українських воїнів та у свій час повернув їх додому живими й неушкодженими з перемогою. Просили Господа, щоб завітав до поранених і милостиво зцілив рани їхніх душ і тіл, щоб відвідав, захистив і визволив Господь тих, хто у полоні та окупації.
Після молитви відбувся дитячий пісенний фестиваль «Ой у лузі червона калина».
Якою була атмосфера цього заходу? Як сказала після свята одна літинчанка: «Ми співали й плакали всі разом, всією громадою. Душу переповняли почуття надзвичайного щемління, радості й святості чистих дитячих душ». Важко втриматись від сліз, коли на сцені співає дівчинка, яка ходить лише до другого чи третього класу, а в неї на війні братик і татко. Він захищає Україну, маленьких діток, таких самих як вона, і маму. Таких діток маленьких, але вже водночас дорослих, було дуже багато, адже на свято завітали діти з Літина, Бруслинова, Івчі, Садового. Всі разом співали: «Ой у лузі червона калина», Гімн України, «Отче наш». Линули пісні до Ісуса, про Україну та її мужніх воїнів, розповідали вірші. Були миті дитячого хвилювання: чий же лист-малюнок визнають найкращим. Хвилювалося й саме журі. Але подарунків вистачило в цей день для усіх.
Після заходу на дітей чекав сніданок, також веселі конкурси від ведучої дитячих свят Світлани Півторак, за що їй велика подяка, а також музичним керівникам: Любові Ткачук, Інні Гуменюк, Олені Силюк, які вклали частинку свого серця в цих діток і запалили в них Божий промінчик. Дякуємо БО «Українська освітня платформа», а також всім благодійникам, які матеріальною пожертвою, фізичною працею або іншим чином допомогли здійснитися дитячій маленькій мрії. Завдяки спільній роботі сталося це чудове свято.

Пресслужба Вінницько-Тульчинської єпархії