Архієпископ Михаїл нагородив церковними нагородами медпрацівників Вінницьких лікарень, які сьогодні знаходяться на передовій в боротьбі з COVID-19

 

210105 0015 січня 2021 року Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, прибув до Вінницької центральної районної клінічної лікарні. Перед медзакладом владику зустрів та привітав головний лікар Кривов’яз Олександр Леонідович.

Далі архієпископ Михаїл разом з керівництвом лікарні та депутатом Вінницької міської ради Оленою Верлан-Кульшенко пройшли до актової зали, де зібрались лікарі Вінницьких лікарень.

Розпочав захід та звернувся зі словом до присутніх головний лікар. Далі було надано слово архієпископу Михаїлу, який запропонував вшанувати померлих медиків хвилиною мовчання.

 

Аби відзначити медиків з різних лікарень Вінниччини, які першими долучились до боротьби з коронавірусом, а деякі з яких померли від хвороби, п’ятнадцятьох з них, з благословення Предстоятеля УПЦ (ПЦУ) Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, цього дня вирішили нагородити медалями ПЦУ “За жертовність і любов до України”.

 

Владика Михаїл, вручаючи нагороди, відзначив:

 

Медаль була заснована, щоб нагороджувати наших воїнів, волонтерів, які на передовій захищають нашу державу від підступного московського агресора і нерідко – ціною свого життя. Там іде одна війна. Але, на жаль, в цьому році в усьому світі й зокрема в Україні розпочалася інша війна. Війна з ворогом, який для нас є невидимим, підступним і який забирає життя. Ви, медики, завжди на лінії фронту – не лише під час пандемії – воюєте за життя пацієнтів з хворобою.

 

А зараз ваша боротьба є ще більш сильною та жертовною. Нерідко ви віддаєте своє життя, так як і воїни наші на Сході України – звернувся до понад 60 медиків та членів їх родин архієпископ Михаїл.

 

Він розповів, що в Православній церкві України регулярно моляться за воїнів, медиків та їх працю та припинення пандемії, однак вирішили вшанувати лікарів ще й своєю нагородою.

 

Так, медаллю “За жертовність і любов до України” цього дня нагородили посмертно трьох людей: Софію Барчук, Людмилу Скрипник та Анатолія Галькевича. Шеншина Олександра, який був заступником головного лікаря Вінницької ЦРКЛ по експертизі працездатності інвалідів, представили до нагороди посмертно лише сьогодні, тож його родина отримає медаль згодом.

 

Разом з нагородами владика вручив і пам’ятні подарунки.

 

Далі зі словом до лікарів звернулась депутат Вінницької міської ради Олена Верлан-Кульшенко. Наприкінці архієпископ Михаїл привітав усіх зі святом Різдва Христового.

 

Владику супроводжували секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук та Вінницький благочинний прот. Микола Мельник.

Прес-служба Вінницько-Тульчинської єпархії