У с. Михайлівці Мурованокуриловецького району відзначили перше храмове свято в лоні Помісної Української Православної Церкви

 04521 листопада 2019 року, на свято Собору Арх. Божого Михаїла та інших небесних сил безплотних, Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, на запрошення релігійної громади прибув до с. Михайлівці Мурованокуриловецького благочиння.

Місцева релігійна громада нещодавно прийняла рішення про вихід з підпорядкування московського патріархату та приєдналася до Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ).
Владика звершив святкову Божественну Літургію на честь престольного свята місцевого храму, відзначивши цією молитвою і день свого тезоіменитства.
Перед храмом владику зустріли і привітали парафіяни та піднесли за традицією запашний коровай. Далі настоятель прот. Сергій Орловський, подаючи хрест своєму архіпастирю, запросив його звершити першу архієрейську Літургію, бо до сьогоднішнього візиту архієрей жодного разу не відвідував цей храм.
Віруючі мали радість від того, що сьогодні вони зможуть помолитися зі своїм архіпастирем у своїй Церкві.
На запричасному стиху архієпископ Михаїл виголосив проповідь, в якій, зокрема, пояснив, що сьогоднішнє свято дає відповідь звідки взялось зло на землі і як його можна подолати.
Після відпусту владика звернувся до всіх присутніх з архіпастирським словом, в якому привітав громаду з престольним святом, подякував їм за їхню мужність та сміливість, яку вони виявили в питанні зміни своєї конфесійної приналежності. Також з благословення Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, архієпископ Михаїл нагородив громаду Благословенною грамотою Предстоятеля.
Настоятель у свою чергу подякував владиці за його молитви, за мудре слово, за те, що він прийняв запрошення та в день свого тезоіменитства прибув до с. Михайлівці, де разом з громадою відзначив і престольне свято, і свій день Ангела.
Секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук від імені всього кліру та віруючих Вінницько-Тульчинської єпархії привітав владику з днем Тезоіменитства та побажав міцного духовного і тілесного здоров’я, неустанної помочі небесного покровителя у всіх справах архієрейського служіння та підніс святу просфору, як символ Євхаристійної єдності.
Богослужіння завершилось святковим многоліттям, після чого архієпископ Михаїл благословив віруючих.
Владиці співслужили: секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук, благочинний Мурованокуриловецького району, настоятель храму прот. Сергій Орловський, клірик Вінницько-Барської єпархії прот. Олександр та протодиякон Анатолій Подоляк.

Прес-служба Вінницько-Тульчинської єпархії