Архіпастирський візит до с. Високе Томашпільського благочиння

 08319 листопада 2019 року, в день пам’яті свт. Павла. патр. Константинопольського, Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, прибув з архіпастирським візитом до села Високе Томашпільського благочиння, де у храмі Св. прп. Онуфрія Великого звершив Божественну Літургію.

Релігійна громада прп. Онуфрія Великого нещодавно приєдналась до Вінницько-Тульчинської єпархії ПЦУ, вийшовши з підпорядкування московського патріархату, тому сьогодні віруючі з радістю вітали свого українського архірея.
Перед храмом владику зустріли та привітали віршами діти та піднесли за традицією коровай і квіти. У церкві настоятель архімандрит Серафим (Котляров), подаючи хрест своєму архіпастирю, запросив його звершити перше архієрейське богослужіння після переходу громади до ПЦУ.
Не дивлячись на будній день, віруючі заповнили храм.
На запричасному стиху владика виголосив проповідь.
Після Божественної Літургії владика очолив подячний молебень, після відпусту якого звернувся до присутніх з архіпастирським словом, в якому, зокрема, подякував членам громади за їхню мужність і за відданість рідній Церкві та Українській державі.
Далі владика з благословення Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, вручив церковні нагороди. У першу чергу владика нагородив всю релігійну громаду Благословенною грамотою Предстоятеля.
У цей день архімандрит Серафим відзначає свій 45-й День народження. Архієпископ Михаїл привітав його з ювілеєм та побажав здоров’я і духовної міцності у нелегкій праці по розбудові та утвердженню УПЦ (ПЦУ), нагородивши його орденом Арх. Михаїла ІІ ст.
Такі ж ордени отримали: багаторічний меценат, будівничий храму Іван Спориш та мама о. Серафима Галина Котлярова.
Після цього владика вручив благословенні Архієрейські грамоти активним вірянам.
Настоятель у свою чергу подякував владиці за його візит та молитви, які він підніс у цей день разом з громадою за перемогу, за мир і злагоду в Україні.
Богослужіння завершилось многоліттям, після якого владика подав своє архіпастирське благословення всім віруючим.
Разом з громадою у храмі молились сільський голова с. Високе Григоренко М.В. та голова смт. Вапнярка Горенюк О.П.
Владиці співслужили: секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук, благочинний Томашпільського району, намісник Свято-Феодорівського чоловічого монастиря, настоятель храму архімандрит Серафим (Котляров), благочинний Бершадського району прот. Ростислав Процанін, благочинний Крижопільського району прот. Петро Підсадний та духовенство Вінницько-Тульчинської і Вінницько-Барської єпархій.

Прес-служба Вінницько-Тульчинської єпархії