Архієпископ Михаїл звершив чин освячення храму на честь Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього

 15122 вересня 2019 року, у 14-ту неділю після П’ятидесятниці, Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, прибув з архіпастирським візитом до с. Оратівка Оратівського благочиння, де звершив чин освячення храму на честь Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

Перед храмом владику зустріли та привітали діти та парафіяни, які піднесли йому за традицією запашний коровай та квіти.
У церкві настоятель прот. Андрій Кук, подаючи хрест своєму архіпастирю, запросив його звершити освячення престолу, храму та очолити Божественну Літургію. Під час чину освячення був звершений Хресний хід зі святими мощами навколо церкви. Далі владика очолив першу Божественну Літургію.
У цей величний день храм був наповнений віруючими, які на це святкування прийшли помолитися до своєї нової церкви. Під час богослужіння велика кількість вірних, серед яких було багато дітей, приступили до таїнств Сповіді і Причастя.
На запричасному стиху владика виголосив проповідь, в якій розкрив значення храму Божого у справі спасіння людини.
Після відпусту Божественної Літургії владика привітав віруючих з визначною подією – освяченням храму, яке відбулось у їхньому селі.
У свою чергу настоятель подякував владиці за його молитви і подарував святу просфору, як символ Євхаристійного єднання.
Далі архієпископ Михаїл з благословення Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, нагородив меценатів та будівничих храму церковними нагородами, зокрема, орденом Св. Арх. Михаїла ІІ ст. – Виходзя Петра Васильовича. Нагороди також отримали члени його родини, які потрудились під час будівництва та оздоблення храму.
Разом з віруючими цього святкового дня молились та привітали громаду голова Оратівської райради Галина Лошак та голова Оратівської ОТГ Ігор Барський.
Богослужіння завершилось святковим многоліттям. Після чого владика благословив всіх віруючих своїм архіпастирським благословенням.
Владиці співслужили: секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук, благочинний Оратівського району прот. Ярослав Мацюк, благочинний Липовецького району прот. Петро Ковальчук, настоятель прот. Андрій Кук та духовенство благочиння.

Прес-служба Вінницько-Тульчинської єпархії