Урочистості з нагоди 200-річчя з дня заснування храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці с. Тараски Хмільницького благочиння

 08421 вересня 2019 року Свята Православна Церква святкує велике дванадесяте свято – Різдво Пресвятої Богородиці. У цей величний день релігійна громада Різдва Пресвятої Богородиці с. Тараски Хмільницького благочиння урочисто святкує 200-ліття від дня заснування місцевого храму.

Нелегка доля була у цієї святині. У 60-ті роки минулого століття молитва в храмі була припинена більшовицькою владою. А на початку вісімдесятих років затяті комуністи віддали розпорядження про зруйнування храму. І це за декілька років до святкування 1000-ліття Хрещення Київської Руси. Були знищені куполи, частково стіни, товщина яких досягала більше метра, а також могили духовенства за вівтарем, яке служило в цьому храмі. Деякі надгробки були звалені в яр, і так пролежали там до наших днів. Ось в такому напівзруйнованому стані храм простояв кілька десятків років, поки в селі не з’явилась громада Української Помісної Православної Церкви. І на сьогоднішній день стараннями настоятеля і активних віруючих храм почав відновлюватися, були добудовані стіни, зроблений дах і встановлений купол. Тут знову залунала молитва. Громада упорядкувала також могили духовенства, відновлення святині триває.
У цей святковий день Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, прибув до с. Тараски, де очолив урочистості з нагоди престольного свята та 200-літнього ювілею. Перед храмом владику зустріли та привітали віршами віруючі, які піднесли йому за традицією коровай та квіти. У храмі настоятель прот. Ігор Горохівський, подаючи хрест своєму архіпастирю, запросив його очолити святкове богослужіння. Багато віруючих наповнили свою древню святиню. На запричасному стиху владика виголосив проповідь.
По завершенні Божественної Літургії владика звернувся до присутніх з архіпастирським словом, в якому привітав настоятеля і громаду зі святом. Після чого нагородив низку меценатів та активних вірян благословенними архієрейськими грамотами.
Далі відбувся урочистий Хресний хід навколо храму з читанням Святого Євангелія, який завершився святковим многоліттям.
Наприкінці владика разом з духовенством звершив заупокійну літію на могилах духовенства, яке несло своє служіння в цій святині.
Разом з громадою у храмі молились заступник голови Вінницької ОДА Олександр Крученюк та сільський голова Сергій Голубенко.
Владиці співслужили: секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук, в.о. благочинного Хмільницького району прот. Іван Пукас, благочинний Гайсинського району прот. Ярослав Вольвин, настоятель храму прот. Ігор Горохівський та прот. Олег Стецюк.

Прес-служба Вінницько-Тульчинської єпархії