Архієпископ Михаїл очолив прощу до джерела біля с. Северинівки, де було явлення Божої Матері

 08511 липня 2019 року, в день вшанування ікони Божої Матері «Троєручиця», Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, взяв участь у прощі до джерела біля с. Северинівки, де у ХІХ ст. було явлення Божої Матері.

Це місце є давно шанованим мешканцями навколишніх сіл. У ХІХ ст. вище над джерелом знаходилось два села, які згодом були переселені у сучасну Северинівку. А церкви залишились пустувати. Першою, за наказом тодішнього пана, була зруйнована церква Косми і Даміана с. Молохів, а пізніше – і церква Свт. Миколая Чудотворця с. Війтівці, у якій, перед зруйнуванням, заплакала ікона Божої Матері «Троєручиця». Після руйнації там почала з’являтись Божа Мати: як на місці зруйнованих храмів, так і біля джерела, яке знаходилось неподалік. Тож люди почали вважати воду з цього джерела цілющою.
У ХХ ст. була спроба за християнською традицією поставити біля джерела хрести, але безбожна більшовицька влада цього не дозволила. І ось, в наш час, стараннями духовенства Жмеринського благочиння, ветеранів АТО-ООС, влади с. Северинівки почалось поступове облаштування джерела.
А сьогодні відбулась перша проща, на яку прибули віруючі УПЦ (ПЦУ) з різних куточків Вінниччини.
Проща розпочалась Хресною ходою від центральної дороги до джерела. Її очолив архієпископ Вінницький і Тульчинський Михаїл з духовенством та віруючими. Багато людей несли хрести для того, щоб встановити їх на святому місці. Хрести встановлювали громади, родини, воїни та ветерани АТО-ООС.
Владика освятив воду та хрести, а далі звершив заупокійну літію за воїнами, які поклали своє життя за волю України в боротьбі з московськими окупантами.
Після відпусту архієпископ Михаїл звернувся до присутніх з архіпастирським словом.
На завершення владика відзначив церковними нагородами всіх, хто трудиться на благо УПЦ (ПЦУ).
Віруючі з великим духовним піднесенням повертались додому, несучи посудини з цілющою джерельною водою.
Владиці співслужили: секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук, благочинний Вінницького р-ну прот. Микола Мельник, благочинний Жмеринського р-ну прот. Василь Ваврик, благочинний Погребищенського р-ну прот. Богдан Бабій, благочинний Тростянецького р-ну прот. Михайло Торбахевич, благочинний Оратівського р-ну прот. Ярослав Мацюк, благочинний Липовецького р-ну прот. Петро Ковальчук, благочинний Іллінецького р-ну прот. Ярослав Драч, благочинний Барського р-ну прот. Петро Давиденко та духовенство єпархії.

Прес-служба Вінницько-Тульчинської єпархії