Нещодавно, 17.12.2021р., з благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Тульчинського, головою єпархіального відділу у справах молоді протоієреєм Андрієм Грабаром було проведено методичний онлайн семінар на тему: «Християнська етика в школі». У роботі семінару взяла участь куратор від митрополії Павліна Рибак, а також численне духовенство Вінницько-Тульчинської єпархії.

У ході навчання отець Андрій розповів учасникам про чималі зусилля Предстоятеля ПЦУ Блаженнійшого митрополита Епіфанія щодо ініціювання впровадження християнської етики в шкільні процеси.
Також було розглянуто шляхи впровадження християнської етики в загальноосвітніх, школах, ліцеях, гімназіях, на парафіях. Перед учасниками семінару була представлена напрацьована дорожня карта, щодо організації роботи на місцях. Обговорювались шляхи подолання перешкод. Дискусія була цінна тим, що була побудована на практичних методах, які вже мали успіх у цьому напрямку, адже на теренах Вінниччини священники вже двох благочинь Літинського й Липовецького успішно пройшли цей шлях і зараз працюють вчителями в загальноосвітніх школах. Наразі християнська етика викладається в 6-му, 10-му й 11-му класах. У Літинській територіальній громаді християнська етика викладається вже у чотирьох школах.
Було висвітлено питання, щодо підручників у школах. Головою відділу протоієреєм Андрієм Грабаром це питання порушувалось на рівні обласного департаменту освіти. Нажаль, підручників у школах з даного предмету в шкільних фондах практично не має, тому вся надія на благодійників.
Отцями Андрієм і Степаном Шевчуком були висвітлені певні моменти навчального процесу.
З вітальним словом до учасників семінару звернулася куратор від Митрополії пані Павліна Рибак.
Підсумовуючи проведення заходу можна стверджувати, що захід пройшов успішно й корисно для всіх учасників.

17 грудня на свято великомучениці Варвари головою відділу Вінницько- Тульчинської єпархії у справах молоді о. Андрієм Грабаром філії Літинського ліцею с. Селище було подаровано шкільні підручники з християнської етики для учнів 6-го класу. Підручники було придбано за сприяння куратора митрополії у справах молоді Павліни Рибак.

Пресслужба Вінницько-Тульчинської єпархії