Відбулись загальні збори Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ)

 0097 червня 2019 року в кафедральному храмі Нерукотворного Образа Господа нашого Ісуса Христа м. Вінниці під головуванням Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Тульчинського, відбулись загальні збори єпархії.

На зборах була обговорена ситуація, що склалася в Церкві у зв’язку з останніми заявами Почесного Патріарха Філарета.
Духовенство та віруючі Вінницько-Тульчинської єпархії знають, яких великих зусиль доклав Святійший Патріарх Філарет у справі розбудови незалежної Церкви, яка сьогодні отримала Автокефальний статус. Ціла плеяда архієреїв і священнослужителів отримала свої хіротонії від Його Святості. Разом зі Святійшим владикою і клір Вінницької єпархії весь час існування УПЦ Київського Патріархату працював на благу справу отримання Патріаршого Синодального Томосу про визнання нашої Церкви. І Господь почув наші благання і молитви, і дарував нам церковну незалежність, об’єднавши три гілки Українського Православ’я в єдину Помісну Православну Церкву України, що відбулося на Об’єднавчому соборі у Святій Софії Київській 15 грудня 2018 року, де Церква також обрала своїм Предстоятелем Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, який 5, 6 січня 2019 року в Константинополі отримав з рук Його Всесвятості, Вселенського Патріарха Варфоломія Патріарший Синодальний Томос, який український народ виборював тисячу років.
Тоді ми розуміли, що досягши нашої головної мети – Автокефального статусу УПЦ, ми повинні далі працювати на розбудову нашої вже Помісної Церкви, об’єднати в ній всіх православних віруючих України.
Але в цей час становлення Церкви Патріарх Філарет почав закликати до відновлення Київського Патріархату, який був ліквідований на Помісному соборі УПЦ КП у храмі Святого благовірного кн. Ярослава Мудрого (теплій Софії), який відбувся під головуванням Святійшого Патріарха Філарета, що засвідчено протоколом, підпис під яким він поставив особисто. Нам незрозумілі такі дії, адже вони шкодять єдності Церкви і вносять смуту серед вірних і духовенства.
Тому хочемо повідомити, що духовенство та миряни Вінницько-Тульчинської єпархії ПЦУ не підтримують жодних дій Почесного Патріарха Філарета, направлених ним на відновлення УПЦ КП та розкол ПЦУ.
На сьогоднішніх єпархіальних зборах вся повнота Вінницько-Тульчинської єпархії одноголосно підтвердила свою вірність Єдиній Помісній Православній Церкві України та її Предстоятелю Блаженнійшому Епіфанію, митрополиту Київському і всієї України.

Прес-служба Вінницько-Тульчинської єпархії