НА ТРОСТЯНЕЧЧИНІ ВІДЗНАЧИЛИ 367-У РІЧНИЦЮ БИТВИ ПІД БАТОГОМ

8a3b23898ed4debedcd31fd673743d8d1 червня в селі Четвертинівка Тростянецького району відбувся фестиваль «Батозька битва».

Фестиваль присвячений перемозі союзної армії Війська Запорозького і Кримського Ханства під проводом Богдана Хмельницького у битві проти війська Речі Посполитої під командуванням Марціна Калиновського, яка відбулася під горою Батіг біля сучасного села Четвертинівка 2 червня 1652 року. Це було знаковою подією для України в її боротьбі за незалежність. Знаково це є і нині, адже триває боротьба за територіальну цілісність нашої Неньки-України. Жителі села Четертинівка та всього району щиро пишаються своїм рідним краєм і щиро вірять в перемогу українського народу.

Після зустрічі поважних гостей фестивалю – народного депутата України Миколи Кучера, за підтримки якого і відбувся цьогорічний фестиваль, голова райдержадміністрації Леонід Лобань, голова районної ради Людмила Скапровська та всі бажаючі поклали квіти до пам’ятника стендової композиції «Героям Небесної Сотні» та «Воїнам – землякам». У заходах також взяв участь місцевий настоятель релігійної громади ієромонах Філарет (Галіцький).
Під державними та козацькими знаменами, тримаючи в руках тридцятиметрове синьо-жовте полотнище, у супроводі вершників, літаків та духового оркестру, учасники фестивалю пройшли урочистою ходою до Меморіалу Козацької Слави, де відбувся мітинг-реквієм.
Після повернення на центральну площу села учасники заходу оглянули світлиці територіальних громад району, де були представлені побут українців, предмети домашнього вжитку, вишиванки, різні смаколики. Кожній громаді вручені подяки від організаторів фестивалю та сувеніри.

Розважали гостей фестивалю своїми феєричними виступами аматорські творчі колективи районну та запрошені гості – учасниця «Голосу країни» Лідія Горошко, Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон».

trostrda.gov.ua