14 грудня 2021 року, в день пам’яті праведного Фiларета Милостивого, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Цей день відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. День започатковано в Україні згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 р. № 945/2006: «…з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України…».

Тому в цей день, з благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Тульчинського, в Свято-Покровському храмі міста Немирова Немирівський благочинний, настоятель парафії протоієрей Роман Ковальчук звершив Святу Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого та молебень до Пресвятої Богородиці.

Божественну Літургію прикрасила своїм співом Борисюк Ганна.

За богослужінням молились голова Немирівської районної організації «Союз Чорнобиль України» лікар-офтальмолог В’ячеслав Печак та учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

За Літургією підносилася молитва про припинення пошесті згубної (епідемії) та було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

Наприкінці Богослужіння отець Роман звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив, що велика жертовна любов, відвага та сміливість  усіх ліквідаторів Чорнобильської аварії зупинила цю хвилю руйнівної сили та зберегла мільйони людських життів.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Опісля було звершено панахиду за упокій пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків та тих, хто віддав життя, приборкуючи атомне полум’я, та помер від наслідків Чорнобильської катастрофи.

За матеріалами nemyriv-cerkva.vn.ua