1 жовтня 2021 року, на запрошення організаторів Всеукраїнського форуму «Українські медики. Подвиг і жертовність в здобутті та захисті Незалежності України», Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, прибув до Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного, де взяв участь у даному заході.
Захід розпочався із заупокійної молитви за всіма медичними працівниками, які загинули, виконуючи свій професійний обов’язок. Панахиду звершив архієпископ Михаїл у співслужінні духовенства м. Вінниці. Далі була оголошена хвилина мовчання, після якої відбулось покладання квітів до меморіалу Медикам-захисникам України.

Затим в актовому залі медколеджу почав працювати форум, який відкрив співорганізатор медик-волонтер Юрій Козак. Відбулось урочисте спецпогашення марки та поштового конверту, присвяченого 100-річчю Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного, у якому взяв участь і архієпископ Михаїл. Далі у своєму привітанні до делегатів і гостей форуму владика подякував медпрацівникам за їхню відданість і професійність, яку вони виявляють, рятуючи наших воїнів в зоні АТО-ООС та українців у боротьбі з коронавірусною хворобою, нерідко ціною власного життя.
У форумі взяли участь представники обласної та міської влади, аташе з питань оборони Посольства Латвійської Республіки в Україні Олександр Хольмановс, почесний консул Латвійської Республіки у Вінниці Ігор Скоромний, заступник міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний, представник місії «Unifier» майор Максим Деселль-Труде, президент громадської спілки Всеукраїнського військово-цивільного об’єднання «Бойове Братерство України» Павло Жебрівський, голова наглядово-координаційної ради громадських організацій та волонтерів при ВМКЦ ЦР Олена Верлан-Кульшенко та ін.
Захід прикрасив виступ танцювального колективу «Барвінок».
На форумі владику супроводжували секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук та настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Мізяківські Хутори ієрей Максим Дроздович.

Пресслужба Вінницько-Тульчинської єпархії