4 вересня 2021 року відбулась перша проща та Божественна літургія на місці явлення Божої Матері в Літині. Місце явлення Пресвятої Богородиці взяла під опіку релігійна громада Свт. Миколая Чудотворця на чолі з настоятелем прот. Андрієм Грабаром.
Багато років громада прикрашала це святе місце. Було розчищено та звільнено від сміття, чагарників велику територію, приведено до належного стану джерело. За цей час була побудована каплиця, хрещальня, прокладені містки, доріжки, встановлена статуя Пречистої Діви. На цьому незвичайному місці почали звершуватись молебні, хрещення, люди постійно приходять сюди, щоб помолитися та набрати цілющої джерельної води.

І от, сьогодні, вперше тут відбулась свята Божественна літургія, яку очолив Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський.
Перед святим джерелом владику привітали парафіяни і піднесли йому запашний коровай та квіти. У свою чергу настоятель парафії Свт. Миколая Чудотворця прот. Андрій Грабар, подаючи хрест своєму архіпастирю, запросив його піднести свої святительські молитви до Господа нашого Ісуса Христа та до Його Пречистої Матері тут, на місці Її явлення.
На першу прощу зібралось багато віруючих з усіх куточків Вінниччини. Чимало з них приступили в цей день до таїнств Сповіді та Причастя.
Богослужіння було прикрашене чудовим співом кількох хорів.
Після відпусту владика виголосив проповідь, в якій, зокрема, пояснив, чому наша Свята Православна Церква шанує Пресвяту Богородицю та сповідує Її вищою за ангелів і архангелів. Далі прот. Андрій Грабар подякував владиці за його молитви, які були сьогодні піднесені за Україну, за процвітання українського народу, за перемогу над видимими і невидимими ворогами, які терзають нашу державу.
Затим архієпископ Михаїл нагородив благодійників та активних парафіян церковними нагородами.
На території навколо джерела недавно збудували ще одну каплицю на честь Божої Матері, яка сьогодні була освячена. Після цього владика з духовенством та віруючими підійшли до встановленого тут козацького хреста, де звершили панахиду за всіма воїнами, які поклали своє життя на полі битви в боротьбі з московською ордою.
Після богослужіння всі мали можливість скуштувати смачний козацький куліш.
Владиці співслужили секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук, Літинський благочинний прот. Михайло Грабар, Погребищенський благочинний прот. Богдан Бабій, Хмільницький благочинний прот. Іван Пукас, Оратівський благочинний прот. Ярослав Мацюк, Козятинський благочинний прот. Роман Масира, Липовецький благочинний прот. Петро Ковальчук, Іллінецький благочинний прот. Ярослав Драч, Мурованокуриловецький благочинний прот. Сергій Орловський, Немирівський благочинний прот. Роман Ковальчук, настоятель парафії прот. Андрій Грабар та духовенство єпархії.

Пресслужба Вінницько-Тульчинської єпархії