ОФІЦІЙНЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ: Щодо служби військових священиків (капеланства)

PatriarhЗ метою роз’яснення рішення Священного Синоду від 8 липня 2015 р. про служіння військових священиків (капеланів), з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Прес-центр Київської Патріархії повідомляє наступне.

Служіння військових священиків (капеланів) відбувається на добровільній основі, що має бути засвідчене письмовою заявою священика на ім’я єпархіального архієрея, у якій викладається бажання священика виконувати капеланські обов’язки.

Священик, який виконує обов’язки військового священика, отримує за час перебування у військах платню з фонду військового духовенства. Священики, які згідно рішення Синоду можуть бути військовими священиками, але не виявили добровільного бажання виконувати ці обов’язки, мають підтримувати службу військового духовенства внесками у відповідний фонд, з якого здійснюється оплата служби військових священиків та інші витрати на їхню діяльність.

Церква постійно і наполегливо працює над тим, щоби з боку Держави, зокрема Міністерства оборони України та МВС України, якнайшвидше відбулося остаточне упорядкування питання діяльності військового духовенства, його статусу і забезпечення. Однак, враховуючи триваючу російську агресію проти України, поточну ситуацію та невідкладність справи, Київський Патріархат робить все можливе, щоби вже зараз збільшити духовну підтримку віруючих військовослужбовців, особливо тих, які перебувають у зоні АТО.

На наступному засіданні Священного Синоду, яке відбудеться 27 липня 2015р., буде більш детально викладений порядок здійснення служіння військовими священиками та інші пов’язані з цим питання, які не знайшли повного відображення у рішенні від 8 червня ц.р.

Прес-центр Київської Патріархії