Журнали засідання Священного Синоду 18 червня 2015 р.

PatriarhЖУРНАЛ № 20

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 18 червня 2015 року під головуванням
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про об’єднання Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви у єдину Помісну Українську Православну Церкву.

ДОВІДКА:

На виконання рішення Священного Синоду від 12 травня 2015 р. (Журнал засідання №7) Комісія для діалогу з УАПЦ на чолі з преосвященним Димитрієм, митрополитом Львівським і Сокальським, 8 червня 2015 р. у присутності ієрархів Константинопольського Патріархату, як повноважних спостерігачів, провела спільне засідання з Комісією УАПЦ для діалогу з Київським Патріархатом.

За підсумками спільного засідання було складено і підписано Підсумкове рішення, в якому запропоновано Предстоятелю і Священному Синоду УПЦ КП та Предстоятелю і Архієрейському Собору УАПЦ ухвалити рішення про скликання 14 вересня 2015 р. в м. Києві Об’єднавчого Собору для довершення об’єднання Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви у єдину Помісну Українську Православну Церкву.

УХВАЛИЛИ:

1. Висловити особливу подяку Його Всесвятості Варфоломію, Архієпископу Константинополя – Нового Риму і Вселенському Патріарху, за надання повноважень ієрархам Константинопольського Патріархату бути спостерігачами у справі діалогу між УПЦ КП і УАПЦ про об’єднання.

Констатувати, що присутність ієрархів Константинопольського Патріархату в якості спостерігачів у справі діалогу між УПЦ КП і УАПЦ про об’єднання засвідчує увагу і підтримку об’єднавчого процесу з боку Константинопольської Матері-Церкви та Українських Православних Церков у Діаспорі (під омофором Вселенського Патріарха).

2. Затвердити Підсумкове рішення спільного засідання Комісій для ведення діалогу Української Автокефальної Православної Церкви з УПЦ Київського Патріархату і Української Православної Церкви Київського Патріархату з УАПЦ від 8 червня 2015 р.

3. Відповідно до п. 2 розділу ІІ Статуту про управління УПЦ КП спільно з Українською Автокефальною Православною Церквою скликати 14 вересня 2015 р. у м. Києві Об’єднавчий Помісний Собор.

4. Відповідно до п. 5 вище згаданого Підсумкового рішення спільного засідання, а також п. 3 та п. 4 розділу ІІ Статуту про управління УПЦ КП визначити, що делегатами на Об’єднавчий Помісний Собор є всі архієреї УПЦ Київського Патріархату, а також по одному делегату від кожних п’ятнадцяти зареєстрованих релігійних організацій у кожній єпархії (базове число релігійних організацій визначається на підставі офіційних даних про реєстрацію Міністерства культури України станом на 1 січня 2015 р.).

На наступному засіданні Священного Синоду затвердити число делегатів від кожної єпархії, духовних навчальних закладів та монастирів УПЦ КП.

5. Відповідно до рішення Священного Синоду від 12 травня 2015 р. (Журнал засідання №7) та відповідно до п. 6 вище згаданого Підсумкового рішення спільного засідання, для підготовки Об’єднавчого Помісного Собору надати Комісії для діалогу з УАПЦ повноваження бути учасниками спільної Передсоборної Комісії.

Доручити Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету в разі необхідності приймати рішення про доповнення чи зміни у складі комісії у межах затвердженого представництва зі сторони УПЦ КП у кількості 7 осіб.

6. Доручити Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету в разі необхідності безпосередньо або через членів Комісії з діалогу тлумачити і роз’яснювати пропозиції УПЦ КП з питань об’єднання.

7. Очікуючи об’єднання 14 вересня 2015 р. у єдину Церкву визначити, що як знак поваги до УАПЦ і доброї волі, УПЦ Київського Патріархату не приймає і у майбутньому не прийматиме до складу свого єпископату архієреїв УАПЦ, які без згоди свого Священноначалія бажали би приєднатись до УПЦ КП.

Запропонувати Предстоятелю і Архієрейському Собору УАПЦ, щоби на час до Об’єднавчого Помісного Собору було припинено рукоположення нових єпископів і в УПЦ КП, і в УАПЦ, а також збільшення єпископату УПЦ КП і УАПЦ шляхом прийняття архієреїв з інших юрисдикцій (за виключенням прийняття єпископів, рукоположених у Московському Патріархаті).

8. Доручити Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету звернутися до УАПЦ від імені Священного Синоду із роз’ясненням позиції Київського Патріархату в справі об’єднання.

ЖУРНАЛ №21

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного Іоана, митрополита Черкаського і Чигиринського, голови Управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України, про зміну назви Управління та внесення відповідних змін до Статуту Управління.

УХВАЛИЛИ:

1. У зв’язку з практичною необхідністю та враховуючи відповідні рішення органів державної влади і командування Збройних сил України, змінити назву «Управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України» на «Синодальне управління військового духовенства».

2. Благословити запропоновані преосвященним митрополитом Іоаном зміни і доповнення до Статуту очолюваного ним Управління та подати їх на реєстрацію до відповідних органів державної влади.

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

АРХІЄПИСКОП ДРОГОБИЦЬКИЙ І САМБІРСЬКИЙ ЯКІВ

АРХІЄПИСКОП СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ І КРИМСЬКИЙ КЛІМЕНТ

ЄПИСКОП ОДЕСЬКИЙ І БАЛТСЬКИЙ МАРК

cerkva.info