12 травня 2015 року відбулось засідання Священного Синоду УПЦ КП

Patriarh12 травня 2015 року відбулось засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Журнали засідання Священного Синоду 12 травня 2015 р.

ЖУРНАЛ № 7

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 12 травня 2015 року під головуванням
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Заяву Архієрейського собору УАПЦ щодо об’єднання УАПЦ і УПЦ КП в єдину Церкву.

ДОВІДКА:

Після упокоєння в лютому 2015 р. Предстоятеля УАПЦ митрополита Мефодія (Кудрякова) поновилися контакти з представниками УАПЦ щодо об’єднання та утворення єдиної Помісної Української Православної Церкви.

Під час зустрічей з митрополитами та єпископами Українських Православних Церков у Діаспорі (в Канаді та США) було засвідчено, що ці Церкви, так само, як і Константинопольська Мати-Церква, під омофором якої вони перебувають, підтримують та вітають процес об’єднання УАПЦ з Київським Патріархатом в єдину Церкву.

23 квітня 2015 р. відбувся Архієрейський собор УАПЦ, який, зокрема, засвідчив: «Цією заявою офіційно заявляємо, що УАПЦ прагне розпочати реальний об’єднавчий процес з УПЦ КП». Архієрейський собор УАПЦ також сформував комісію для діалогу з Київським Патріархатом у складі двох архієреїв та трьох священників і висунув попередні пропозиції для об’єднавчого діалогу, зокрема – збереження історичного найменування «Українська Автокефальна Православна Церква», також збереження єпархій та деканатів УАПЦ.

УХВАЛИЛИ:

1. Засвідчити, що від червня 1992 р., коли відбувся Об’єднавчий Собор, на якому УАПЦ на чолі з блаженної пам’яті Патріархом Київським і всієї України Мстиславом та УПЦ на чолі з Митрополитом Київським і всієї України (нині Патріархом) Філаретом об’єдналися та утворили Українську Православну Церкву Київського Патріархату, наша Церква своїм провідним завданням бачить подолання церковного розділення та утворення єдиної Помісної УПЦ, на що вказує і п. 4 розділу І Статуту про управління УПЦ КП: «Українська Православна Церква Київського Патріархату прагне до подолання існуючого церковного розділення та утворення в Україні автокефальної єдиної Помісної Української Православної Церкви з Патріаршим престолом у м. Києві».

З цією метою Київський Патріархат неодноразово (у 1995 р., у 2000-2001 рр., у 2005 р., у 2011 р.) розпочинав діалог з УАПЦ про об’єднання. На жаль кожного разу цей діалог зупинявся з незалежних від Київського Патріархату причин, проте наша Церква завжди залишалася відкритою до поновлення об’єднавчого процесу.

Враховуючи вище зазначене, Київський Патріархат засвідчує своє бажання відновити діалог з УАПЦ про об’єднання та схвально сприймає відповідне бажання з боку УАПЦ.

2. Для ведення діалогу створити Комісію у складі:

- митрополит Львівський і Сокальський Димитрій – голова;

- архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій;

- протоієрей Михайло Марусяк, член Вищої Церковної Ради (Івано-Франківська єпархія);

- протоієрей Олексій Головацький (Тернопільська єпархія);

- протоієрей Олександр Трофимлюк, член Вищої Церковної Ради (Київська єпархія).

3. Визначити, що діалог та об’єднання повинні відбуватися з додержанням церковних канонів, зокрема 34 Апостольського правила «Єпископам усякого народу слід знати першого у них, і визнавати його як главу, і нічого, що перевищує їхню владу не чинити без погодження з ним. Робити ж кожному тільки те, що стосується його єпархії і місць (селищ) що належать до неї. Але і перший нічого нехай не робить без погодження з усіма, бо так виявиться однодумність, і прославиться Бог через Господа у Святому Духові, Отець, і Син, і Святий Дух».

4. Підтвердити, що незмінною і принциповою умовою для Київського Патріархату є визнання з боку УАПЦ Предстоятелем об’єднаної Церкви Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета – так само, як Об’єднавчий Собор 1992 р. визнав главою об’єднаної Церкви блаженної пам’яті Патріарха Мстислава.

Першоієрарх, який на час об’єднання очолюватиме УАПЦ, за згодою включається до числа постійних членів Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

5. В цілому схвально прийняти попередні пропозиції для об’єднавчого діалогу, висловлені Архієрейським собором УАПЦ 23 квітня 2015 р., про збереження історичного найменування «Українська Автокефальна Православна Церква» і збереження єпархій та деканатів УАПЦ.

У зв’язку з цим та враховуючи рішення Всеукраїнського Православного Собору УПЦ Київського Патріархату (21-22 жовтня 1993 р.) погодитися, що єпархії, парафії та інші церковні установи, які зараз належать до УАПЦ і бажають після об’єднання зберегти статутну назву «Українська Автокефальна Православна Церква», зберігають її, з відповідним до чинного законодавства зазначенням у своїх статутах належності до Київського Патріархату.

6. На підставі 57 правила Лаодікійського собору «Не подобає у малих містах і селах поставляти єпископів, але періодевтів; а поставленим уже раніше, нічого не творити без волі єпископа міста. Так само і пресвітерам нічого не творити без волі єпископа», виходячи із загальної церковної практики, запропонувати, щоби єпархіальні архієреї УАПЦ, у підпорядкуванні яких є менше 30 релігійних громад та менше 25 священнослужителів, увійшли до складу найближчих єпархій УАПЦ (або до єпархій УПЦ КП на території тієї самої області) в якості окремих вікаріатів.

Більші єпархії УАПЦ (що мають 30 і більше релігійних громад та 25 і більше священнослужителів) входять до складу Київського Патріархату як єпархії на чолі зі своїми архієреями, без зміни внутрішньої структури єпархії.

Структура деканатів (благочинь) зберігається. Декани (благочинні), так само як і настоятелі парафій, зберігають свої посади.

7. Закликати всеукраїнську православну паству молитися про успішне церковне об’єднання, просити архієреїв, духовенство і мирян УАПЦ активно сприяти невідкладному досягненню єдності.

ЖУРНАЛ № 8

СЛУХАЛИ:

Прохання Преосвященного єпископа Володимира (Шлапака) та духовенства і парафій УАПЦ, діючих у Житомирській області, про прийняття їх до складу УПЦ Київського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:

1. Виходячи з бажання подолати існуюче церковне розділення прийняти Преосвященного єпископа Володимира (Шлапака) до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату.

2. Прийняти протоієрея Івана Бачука, протоієрея Миколу Семенюка, протоієрея Володимира Ситніцького, ієрея Василія Гончарука, протодиякона Володимира Буката, диякона Михаїла Шевчука та очолювані ними парафії у Житомирській області до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату та включити їх до складу Житомирської єпархії УПЦ Київського Патріархату зі збереженням місць служіння.

3. Призначити Преосвященного єпископа Володимира (Шлапака) настоятелем парафій святої рівноапостольної Марії Магдалини м. Житомира та Почаївської ікони Божої Матері смт Черняхів Житомирської області.

ЖУРНАЛ № 9

СЛУХАЛИ:

Доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про святкування ювілеїв 1000-ліття упокоєння рівноапостольного великого князя Київського Володимира, Хрестителя Руси-України, 1000-ліття мученицької кончини та 900-ліття перенесення мощей святих мучеників страстотерпців князів Бориса і Гліба.

УХВАЛИЛИ:

1. Подякувати Українській державі за підтримку церковної ініціативи щодо широкого відзначення 1000-ліття упокоєння рівноапостольного великого князя Київського Володимира, Хрестителя Руси-України.

2. Закликати всеукраїнську паству активно долучитися до загальноцерковних урочистостей з нагоди річниці Хрещення Руси-України, а також ювілеїв 1000-ліття упокоєння рівноапостольного великого князя Київського Володимира, Хрестителя Руси-України, 1000-ліття мученицької кончини та 900-ліття перенесення мощей святих мучеників страстотерпців князів Бориса і Гліба, які відбудуться 27-28 липня 2015 р. в Києві, зокрема до Хресного ходу 28 липня від Володимирського собору до пам’ятника св. Володимиру та Молебню біля нього.

3. На підставі опублікованих в засобах масової інформації повідомлень про проведення Московським Патріархатом загальних урочистостей вшанування 1000-ліття упокоєння св. рівноап. князя Київського Володимира 24 травня цього року, в день іменин Московського Патріарха Кирила, у Москві, куди запрошується і єпископат Московського Патріархату з України, висловити здивування з приводу місця і часу проведення таких урочистостей. Висловити здивування тим, що Московський Патріархат не вшановує на найвищому рівні подвійний ювілей святих мучеників князів Бориса і Гліба – особливо шанованих на Руси святих, молитовників за збереження миру.

4. З нагоди ювілеїв доручити Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету звернутися до всеукраїнської пастви з Посланням.

ЖУРНАЛ № 10

МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про стан взаємовідносин з УПЦ Московського Патріархату та про діяльність цієї Церкви в умовах російської агресії проти України.

УХВАЛИЛИ:

1. Висловити обурення численними фактами опосередкованої та прямої підтримки російської агресії проти України з боку частини духовенства, архієреїв та керівників УПЦ Московського Патріархату, зокрема:

– відмовою публічно визнавати Росію країною-агресором, а діяльність так званих народних республік в Донецькій та Луганській областях – терористичною, як це визначено Постановами Верховної Ради України від 27 січня 2015 р. (№129) та 4 лютого 2015 р. (№145);

– враховуючи чітке розрізнення церковною та богослужбовою традицією «нашестя чужинців», як зовнішньої агресії, та «міжусобної боротьби», як внутрішнього громадянського конфлікту, відмовою з боку УПЦ МП офіційно визнати події в Криму та на Донбасі нашестям чужинців та молитися про зупинення такого нашестя;

– наслідуванням російської пропаганди, яка називає події на Донбасі «громадянською війною», в якій Росія нібито не є стороною конфлікту;

– не бажанням чітко і однозначно відмежуватися від політичної імперської доктрини «русского мира», яка пропагується Московським Патріархатом і російською державою та використовується як виправдання агресії проти України;

– відмовою митрополита Онуфрія (Березовського), митрополита Антонія (Паканича), єпископа Іони (Черепанова) 8 травня 2015 р. на урочистому засіданні Верховної Ради України???? вшанувати вставанням Героїв України – учасників АТО на Донбасі, в тому числі тих, кому це звання присвоєне посмертно;

– відсутністю осудження дій архієреїв та духовенства УПЦ МП, які публічно благословляли озброєні терористичні загони та їхніх ватажків, закликали до зриву мобілізації, заявляли про «гріховність» збройного спротиву російським окупантам, зокрема дій митрополита Іоанікія (Кобзєва), який благословляв луганського ватажка терористів, єпископа Лонгіна (Жара), який публічно закликав до зриву мобілізації, єпископа Варсонофія (Винниченка), який брав участь у «святкуванні» у Донецьку річниці сепаратистського псевдореферендуму;

– нагородженням церковними відзнаками відомих своєю публічною підтримкою сепаратизму священиків УПЦ МП – протоієрея Д. Сидора (Закарпаття), протоієрея О. Авдюгіна (Луганська область).

2. Категорично відкинути звинувачення на адресу Київського Патріархату, нібито наша Церква виступає «за війну», в той час як Московський Патріархат виступає «за мир».

Київський Патріархат щоденно за богослужіннями молиться за мир в Україні та за перемогу українських воїнів над агресорами, за відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

Враховуючи, що керівництво УПЦ МП і особисто митрополит Онуфрій (Березовський) не закликають керівництво Росії припинити агресію, не закликають російських військовослужбовців та козаків скласти зброю і залишити територію України, але звертаються до абстрактних «всіх», а отже і до українських військовослужбовців, «негайно скласти зброю та припинити кровопролиття», закликають негайно і безумовно припинити військові дії, що означає припинити опір агресії та погодитися з капітуляцією на умовах агресора – вважаємо, що миротворча за зовнішністю позиція нинішнього керівництва УПЦ МП насправді є не проповіддю справедливого миру, а проповіддю капітуляції перед агресором, що має політичну, а не євангельську основу.

3. Відкинути звинувачення на адресу Київського Патріархату, що він нібито служить українській владі, а тому його позиція не відрізняється від позиції Московського Патріархату, який служить російській владі.

Київський Патріархат, як помісна Церква українського народу, служить українському народу, а не владі чи державі. Державу і владу наша Церква підтримує в тій мірі, в якій це визначене євангельським вченням і в тих діях, які є правдивими та на користь народу. У разі, якщо держава і влада відхиляються від правди і блага народу, Київський Патріархат не одноразово виступав на боці народу проти влади та з критикою дій держави і має намір так робити у майбутньому.

Також наша Церква критикує і буде критикувати гріховні явища, коли вони мають місце в самому народі, такі як корупція, аморальність, алкоголізм та наркоманія, пропагування міжнаціональної ворожнечі, тощо.

4. Категорично відкинути звинувачення на адресу Київського Патріархату в розпалюванні міжконфесійної ворожнечі та «захопленні храмів» УПЦ МП.

Київський Патріархат засуджував і засуджує насильство і заклики до насильства щодо духовенства, вірних та храмів УПЦ МП.

У випадках, коли представники чи керівництво УПЦ МП проводять проросійську агітацію, розпалюють ворожнечу проти Київського Патріархату, наша Церква зберігає за собою право публічно викривати і критикувати такі дії.

В разі звернення громад, духовенства і вірних, які належали до УПЦ МП, з проханням прийняти їх до складу Київського Патріархату, наша Церква приймає і надалі прийматиме їх, дотримуючись чинного законодавства та прагнучи утворення в Україні єдиної Помісної УПЦ.

ЖУРНАЛ № 11

СЛУХАЛИ:

Доповідь голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона про візит делегації УЗЦЗ до м. Гельсінкі (Фінляндія) 29-30 січня 2015 р.

ДОВІДКА:

29-30 січня 2015 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, делегація Управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ Київського Патріархату відвідала столицю Фінляндії – місто Гельсінкі.

До складу делегації увійшли: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків та заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе). Делегацію також супроводжував митрополит Євангельської Баптистської церкви Грузії Малхаз Сонгулашвілі.

В перший день перебування у Фінляндії делегація УЗЦЗ зустрілась з головою Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Ілкка Канерва, який також є членом Фінського Парламенту.

Потім делегація УЗЦЗ прибула до будинку Міністерства закордонних справ Фінляндії, де її радо зустрів заступник генерального директора Відділу по Росії, Східній Європі і Центральній Азії пан Веса Васара разом з іншими співробітниками.

Цього ж дня священнослужителі зустрілись із депутатами фінського Парламенту.

Після обіду делегація УЗЦЗ побувала на зустрічі депутатів, які належать до різних конфесій, але регулярно зустрічаються разом, щоби проводити духовні бесіди для вивчення Біблії. На цій зустрічі архієпископ Іларіон виголосив молитву за мир в Україні.

Потім архієпископ Іларіон дав інтерв’ю головній християнській газеті Фінляндії «КОТІМАА» та відомому шведомовному журналу «Hufrudstadsbladet».

Наступного дня, 30 січня, архієпископ Іларіон відвідав місцеву лютеранську парафію, де, зокрема, ознайомився з соціальним служінням громади.

В обід члени делегації відвідали центральну штаб-квартиру Фінської євангельсько-лютеранської церкви, де мали зустріч з головою відділу Зовнішніх зв’язків церви Фінляндії Кімо Кааріанен і богословським радником ЄЛЦФ пані Анною-Каіса Інкала.

Під час візиту до Фінляндії також відбулася зустріч священнослужителів з представниками української діаспори, яка була організована головою «Товариства українців у Фінляндії» паном Денисом Перцевим. Відбулася духовна бесіда архіпастиря зі співвітчизниками, після чого присутні помолились за мир в Україні та єдність українського народу.

УХВАЛИЛИ:

1. Вважати корисним візит делегації УЗЦЗ на чолі з архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном до м. Гельсінкі (Фінляндія) 29-30 січня 2015 р. та схвалити його підсумки.

2. Висловити подяку всім, хто брав участь в організації та проведенні візиту, а делегації УЗЦЗ – за понесені труди.

ЖУРНАЛ № 12

СЛУХАЛИ:

Доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про візит до м. Вашингтон, США (3-7 лютого 2015 р.) та проведені там зустрічі.

ДОВІДКА:

На запрошення Організаційного комітету Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь у 63-му Національному молитовному сніданку під патронатом Президента США Барака Обами. Предстоятеля супроводжував Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.

Протягом 3-7 лютого в рамках візиту Патріарх провів 17 зустрічей і заходів у Посольстві України в США, Сенаті та Палаті Представників Конгресу США з сенаторами та конгресменами, у Державному департаменті США, у Атлантичній раді США, дав інтерв’ю для американських та українських засобів масової інформації. Також Предстоятель взяв участь у 63-му Національному молитовному сніданку в присутності Президента США Барака Обами та 10-му Українському молитовному сніданку.

УХВАЛИЛИ:

1. Вважати корисним візит Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до США 3-7 лютого 2015 р. та схвалити його підсумки.

2. Висловити подяку всім, хто брав участь в організації та проведенні візиту, а Предстоятелю Київського Патріархату та супроводжуючим його особам – за понесені труди.

ЖУРНАЛ № 13

СЛУХАЛИ:

Доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про перебування в Україні делегацій УПЦ в Канаді та УПЦ в США і проведені зустрічі.

ДОВІДКА:

Під час візиту делегацій УПЦ в Канаді та УПЦ в США (під омофором Константинопольського Патріархату) відбулися зустрічі цих делегацій з Патріархом Київським і всієї Руси-України та архієреями Київського Патріархату. 16 лютого 2015 р. в Патріархії відбулася офіційна зустріч делегації з Канади на чолі з Митрополитом УПЦК Юрієм (Каліщуком), 20 лютого 2015 р. відбулася офіційна зустріч делегації зі США на чолі з Митрополитом УПЦ в США Антонієм (Щербою).

Зустрічі відбулися у теплому, братському та конструктивному дусі, засвідчили бажання до взаємного порозуміння і розширення співпраці між Православними Церквами в Україні та в Діаспорі.

УХВАЛИЛИ:

1. Висловити задоволення з приводу відвідування найвищими офіційними делегаціями УПЦ в Канаді та УПЦ в США (під омофором Константинопольського Патріархату) України та проведеними у Київській Патріархії зустрічами і переговорами.

2. В особі Митрополита УПЦ в Канаді владики Юрія (Каліщука) та Митрополита УПЦ в США владики Антонія (Щерби) висловити подяку делегаціям за здійснену подорож в Україну та проведену тут працю.

3. Засвідчити сподівання, що УПЦ в Канаді та УПЦ в США сприятимуть налагодженню більш тісних контактів між Київським Патріархатом і Константинопольським Патріархатом, подоланню існуючого в Україні церковного розділення, визнанню УПЦ КП, як автокефальної Помісної Церкви.

ЖУРНАЛ № 14

СЛУХАЛИ:

Доповідь архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія, представника Київського Патріархату при Європейських інституціях, про участь делегації УПЦ КП 22-25 березня 2015 р. у заходах, які відбулися в м. Брюссель (Бельгія) з нагоди першої річниці російської окупації Криму.

ДОВІДКА:

22-25 березня 2015 р. з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета делегація у складі архієпископа Сімферопольського і Кримського Клімента та представника Київського Патріархату при Європейських інституціях архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія взяла участь у низці заходів, які відбулися у м. Брюссель (Бельгія) з нагоди першої річниці російської окупації Криму. Зокрема архієреї були присутніми на спеціальному засіданні у Європейському парламенті, а також взяли участь у конференції Центру європейської політики.

На цих та інших зустрічах звучала інформація про наслідки російської окупації Криму, утиски релігійних громад Київського Патріархату та української громади Криму.

УХВАЛИЛИ:

1. Вважати корисним візит делегації УПЦ КП 22-25 березня 2015 р. в м. Брюссель (Бельгія) і участь у заходах, які відбулися з нагоди першої річниці російської окупації Криму та схвалити його підсумки.

2. Висловити подяку всім, хто брав участь в організації та проведенні візиту, а членам делегації – за понесені труди.

ЖУРНАЛ № 15

СЛУХАЛИ:

Доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про візит 20-23 квітня 2015 р. делегації Київського Патріархату до м. Брюсселя і проведені в європейських інституціях зустрічі.
??
ДОВІДКА:

20-23 квітня 2015 р. делегація УПЦ Київського Патріархату в складі Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Патріаршого намісника митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія та представника Київського Патріархату при Європейських інституціях архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія перебувала з візитом у м. Брюсселі.

Під час перебування відбулися близько 20 зустрічей та заходів за участю Патріарха, зокрема:

20 квітня

- Зустріч з Президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм;

- Офіційна вечеря у головному офісі Європейської народної партії на честь Патріарха України від імені президента ЄНП, участь керівництва ЄНП.

21 квітня

- Зустріч з Високим представником з питань спільної зовнішньої та безпекової політики, Віце-президентом Європейської Комісії Федерікою Могеріні;

- з Комісаром ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Йоханнесом Ханом;

- з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском (тет-а-тет);

- участь у спільному засіданні Комітету в закордонних справах та делегації Європарламенту в Комітеті парламентської співпраці Україна-ЄС (скликано спеціально для спілкування з Патріархом);

- участь у Молитві за Україну, звершеній в каплиці Європейського парламенту;

- офіційний обід у Європарламенті на честь Патріарха Філарета за участю парламентарів;

- зустріч з президентом ЄНП Жозефом Долем;

- зустріч із заступником голови парламентської групи ЄНП Сандрою Калнієте;

- участь у відкритті представництва Українськоі спілки промисловців і підприємців у Брюсселі;

- офіційна вечеря на честь Патріарха, яку дали Посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв та Посол України у Королівстві Бельгія Ігор Долгов.

22 квітня

- участь у засіданні групи ЄНП - виступ перед близько 200 депутатів Європарламенту;

- зустріч з Президентом Європейського економічного і соціального комітету (ЕКОСОК) Анрі Малоссом;

- зустріч з Президентом Європейського Парламенту Мартіном Шульцем;

- офіційний ланч за участю Віце-президента ЄНП Я. Саріуша-Вольського;

- прес-конференція Патріарха «Православна Церква і Європейська Україна» у приміщенні Парламенту;

- зустріч з Комісаром ЄС з питань гуманітарної допомоги та реагування на кризи Христосом Стіліанідісом;

- зустріч із заступником генерального секретаря НАТО Александром Вершбоу в штаб-квартирі НАТО.

УХВАЛИЛИ:

1. Враховуючи підтримку Київським Патріархатом європейської інтеграції України вважати корисним подальший розвиток взаємодії нашої Церкви з Європейськими інституціями, зокрема через офіційне Представництво.

2. Висловити подяку всім особам та організаціями, які взяли участь у підготовці та проведенні візиту, в тому числі Європейській народній партії та Посольству України при ЄС.

3. Подякувати Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету та членам делегації за понесені труди.

ЖУРНАЛ № 16

СЛУХАЛИ:

Доповідь Патріаршого намісника Преосвященного Епіфанія, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського, про візит до США 28-30 квітня 2015 р.

ДОВІДКА:

28 - 30 квітня 2015 р. з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та на запрошення благодійної організації Save Ukraine Now (SUN – Збережи Україну Зараз) Патріарший намісник Преосвященний Епіфаній, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, в супроводі протоієрея Богдана Тимошенка відвідав США.

Організація SUN бажає допомогти у вирішенні гуманітарної кризи на сході України та поставила собі за мету достукатися до сердець небайдужих американців через релігійні громади держави, а їх в США понад 500 тисяч. Зібрана допомога буде розповсюджуватися на сході через різноманітні релігійні організації України, які вже проводять волонтерську діяльність.

Перший і початковий дводенний захід, на який зібралися представники української громади штату Мічіган, місцевої влади, релігійних і громадських організацій різних вірувань та керівники успішних бізнесів, відбувся в місті Детройт 28-29 квітня 2015 р. в Українському Культурному Центрі та Економічному клубі Детройту.

Наступний захід, підтриманий єврейською громадою, відбувся 30 квітня у місті Чикаго, на який з’їхалися представники різноманітних релігійних громад та громадських організацій штату Іллінойс та Нью-Йорку.

Усі заходи розпочиналися показом відеозвернення Патріарха Філарета у якому він звертається до громадян США із закликом про допомогу.

Преосвященний митрополит Епіфаній у своїх виступах наголошував, що без допомоги ззовні Україні буде тяжко перемогти агресора і врятувати людей, які страждають від війни. Протоієрей Богдан Тимошенко на прикладі своєї релігійної громади, яка зібрала за рік 1,5 мільйона грн. на підтримку Армії та на благодійність, пояснював, яким чином парафії Київського Патріархату здійснюють безпосередню допомогу війську та біженцям.

Відомий американський політик та колишній керівник військ НАТО в Європі генерал Веслі Кларк виявив повну підтримку благодійному проекту SUN і супроводжував своїми виступами зустрічі в містах Детройт та Чикаго.

Фонд SUN зібрав на благодійних банкетах декілька сотень тисяч доларів, які будуть використовуватися на відправку сотень контейнерів гуманітарної допомоги в Україну. Ця акція вже набула розголосу в США і багато громад з різних міст Америки розпочали збирати допомогу. Перші контейнери з допомогою мають прибути в Україну в кінці травня цього року та через релігійні громади, які вже мають досвід у волонтерській діяльності, будуть розповсюджуватися серед жителів зони АТО, яка знаходиться під контролем української влади.

УХВАЛИЛИ:

1. Висловити подяку Фонду Save Ukraine Now, всім громадянам і організаціям в США, які виявили свою небайдужість до української кризи та знедолених війною людей. Благословити подальшу співпрацю з Фондом SUN у зібранні та розповсюдженні гуманітарної допомоги.

2. Подякувати Патріаршому наміснику Преосвященному Епіфанію, митрополиту Переяслав-Хмельницькому і Білоцерківському, та протоієрею Богдану Тимошенку за понесені труди.

ЖУРНАЛ № 17

СЛУХАЛИ:

Доповідь архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія про участь 28 квітня 2015 р. в «Лондонській консультації» в м. Лондон (Великобританія).

ДОВІДКА:

28 квітня 2015 р. з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій взяв участь в «Лондонській консультації» в м. Лондон (Великобританія) – зустрічі релігійних діячів, експертів, правозахисників зі США, країн Європи, з України та з Росії, присвяченій наслідкам російської агресії проти України, пошуку шляхів виходу з гуманітарної кризи.

Зустріч була проведена під патронатом??? баптистських місіонерських організацій Mission Eurasia та BMS в Ламбетському палаці – резиденції Примаса Церкви Англії архієпископа Кентерберійського. За підсумками консультації була підписана спільна декларація.

УХВАЛИЛИ:

1. Вважати корисним візит архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія 28 квітня 2015 р. в м. Лондон (Великобританія) та його участь в «Лондонській консультації», схвалити підсумки візиту.

2. Висловити подяку всім, хто брав участь в організації та проведенні візиту, зокрема Mission Eurasia та BMS.

ЖУРНАЛ № 18

МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про удосконалення організації діяльності військового священства (капеланів) УПЦ Київського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:

1. Згідно прохання за станом здоров’я звільнити протоієрея Димитрія Садов’яка з посади голови Управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України, подякувавши за довголітню плідну працю.

У зв’язку з цим звільнити протоієрея Димитрія Садов’яка від обов’язків члена Вищої Церковної Ради УПЦ Київського Патріархату.

Призначити протоієрея Димитрія Садов’яка заступником голови Управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України.

2. Головою Управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України призначити Преосвященного Іоана, митрополита Черкаського і Чигиринського.

ЖУРНАЛ № 19

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного Фотія, єпископа Запорізького і Мелітопольского, про затвердження ієромонаха Пахомія (Бєзгалова) намісником Свято-Миколаївського чоловічого монастиря в с. Виноградне Токмацького району Запорізької області.

УХВАЛИЛИ:

Призначити ієромонаха Пахомія (Бєзгалова) намісником Свято-Миколаївського чоловічого монастиря в с. Виноградне Токмацького району Запорізької області.

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

АРХІЄПИСКОП ДРОГОБИЦЬКИЙ І САМБІРСЬКИЙ ЯКІВ

АРХІЄПИСКОП СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ І КРИМСЬКИЙ КЛІМЕНТ

ЄПИСКОП ОДЕСЬКИЙ І БАЛТСЬКИЙ МАРК