Як проходять заняття у недільній школі при Вапнярському Свято-Федорівському чоловічому монастирі

IMG 0792Нещодавно в монастирі відбулася приємна подія: в кінці листопада місяця учні недільної школи, яка розпочала діяти при монастирі з вересня, перейшли в нове приміщення, яке спеціально було відремонтоване на другому поверсі головної будівлі. Також тут розмістилась і монастирська бібліотека.

На сьогоднішній день школу відвідують 14 учнів, які з задоволенням щотижня приходять до монастиря. На заняттях, які тривають приблизно до 3-ох годин, вони вчаться за спеціально розробленою програмою для недільних шкіл. Були закуплені підручники, які видані нашою церквою в Київських видавництвах. Застосовується і додаткова цікава література, видана в Чернівцях видавництвом «Благодатний вогонь» (розмальовки, збірки віршів, оповідань на релігійну тематику). Монастир передплачує і дитячі християнські журнали. Серед них – «Шишкін ліс» та «Богдан». Там дуже багато матеріалу для того, щоб уроки проходили в цікавій, ігровій, пізнавальній формі. 
Коли має вільний час, то долучається до проведення занять і намісник монастиря архімандрит Серафим. Маючи педагогічну та музичну освіту, багато років пропрацювавши в школі, він знає чим зацікавити молоде покоління, спрямувати його до християнських цінностей. Монастир має велику колекцію відео- та аудіо-дисків, тому на кожному занятті 15-20 хвилин приділяється перегляду мультфільмів та інших матеріалів. Дітям це дуже до вподоби! Ну і, звичайно, наприкінці занять – традиційний чай із солодощами.
Ось так, додавши трішки зусиль і фантазії, виховується молоде покоління нашої Церкви. Треба розуміти: без молоді Церква не буде мати майбутнього! І кожна парафія, кожний монастир має долучитись до цієї богоугодної справи, а Бог нам в цьому буде помічником. Треба тільки мати бажання.


Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії