Відбулося засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату 21 жовтня 2014 року

DSC 001321 жовтня 2014 року, у Синодальній залі Київської Патріархії, під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У роботі Синоду взяв участь єпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл.

Священний Синод схвалив благодійну діяльність Церкви, спрямовану на допомогу захисникам Вітчизни та всім постраждалим від кремлівської агресії, закликав паству до активного продовження справ милосердя та висловив подяку всім, хто допомагає українським воїнам і постраждалим від агресії жителям Сходу України і закликав на благодійників Боже благословення.

В цілому ж Українською Православною Церквою Київського Патріархату було зібрано і передано та використано за призначенням 22 мільйони 360 тисяч гривень коштів та 1860 тон гуманітарних вантажів.

Також Священний Синод закликав паству та всіх громадян нашої держави взяти участь у виборах до Верховної Ради України, 26 жовтня 2014 р. та підтримав спільне Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з нагоди виборів до Верховної Ради України, підписане Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, як черговим головуючим у Раді. Синод застеріг духовенство Київського Патріархату від участі у агітаційній політичній діяльності, бо це суперечить як настановам Церкви, так і державному законодавству та підтвердив незмінність негативного ставлення Української Православної Церкви Київського Патріархату до участі кліриків Церкви у виборах в якості кандидатів у народні депутати України.

Нагадаємо, що здійснення повноважень народного депутата України, яке передбачає роботу на постійній основі, не сумісне зі священнослужінням. Тому клірики, які всупереч рішенням Церкви беруть участь у виборчій кампанії до парламенту, підлягають належному покаранню, включно із забороною у священнослужінні.

На засіданні було схвалено миротворчу міжнародну діяльність Київського Патріархату, зокрема участь Церкви у круглому столі релігійних діячів України і Росії, який відбувся в м.Осло (Норвегія) та створення Представництва Київського Патріархату при Європейських інституціях. Священний Синод вважає корисним розширення миротворчої міжнародної діяльності УПЦ Київського Патріархату, висловив подяку Норвезькому біблійному товариству, Уряду Норвегії за організацію і проведення круглого столу релігійних діячів України та Росії в м. Осло (Норвегія) та підтримав створення Представництва Київського Патріархату при Європейських інституціях і закликав Боже благословення на його роботу.

Священний Синод закликав суспільство до посилення боротьби з корупцією як гріховним явищем та суспільним злом. Вищий церковний орган визнав, що корупціонери - як ті, що вимагають і отримують вигоду від корупційних дій, так і ті, хто надають таку вигоду з власної ініціативи чи на вимогу - підлягають відлученню від Причастя Тіла і Крові Христових, якщо діяльно не розкаються в цьому гріху і не виправляться. З цієї проблеми було прийнято Звернення Священного Синоду до українського народу про боротьбу з гріховним явищем корупції.

За матеріалами cerkva.info