Із собору УПЦ КП в м.Сімферополі викрали старовинну ікону

pravoslavn novini 731 1380552894

Вночі 29 вересня 2013 року зі Кафедрального собору УПЦ КП святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі була викрадена старовинна ікона. Місцевий архієрей оцінює її вартість сумою в 150 тисяч доларів, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на investigator.org.ua.

"Були розбиті вікна. Невідомі проникли в приміщення і вкрали ікону 1860 року. Вартість ікони сьогодні на чорному ринку близько 150 тисяч доларів", - розповідає архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент.

Разом з тим, священнослужитель підкреслив, що це вже не перша крадіжка в соборі і звертає увагу на бездіяльність правоохоронних органів.

«Ми повідомляли про те, що в будівлі з'являються люди сумнівної зовнішності. Але міліція Центрального району ігнорувала всі наші звернення і заяви. Це вже не перша крадіжка. За 10 років архієрейства у мене було три крадіжки. І жодну крадіжку вони не довели до кінця», - розповів архієпископ Климент.

У викрадачів ікони «Достойно є» («Милуюча») з Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги у Сімферополі було конкретне замовлення. Цю версію озвучив архієпископ Сімферопольської і Кримської Української Православної церкви Київського патріархта Климент.

«Це цілком могло бути замовлення конкретно на цю ікону. Тому що вона має історичну, культурну та фінансову цінність», - каже архієпископ.

За його словами, ще минулої п'ятниці у соборі помітили підозрілих відвідувачів, була замовлена система відеоспостереження і днями її повинні встановити.

«Заходи безпеки були спочатку зроблені, коли ми замовляли броньовані скла. Але фірма, яка ставила вікна, поставила звичайні. Тому що я замовляв бронестекла на перший поверх. І коли ми звернули увагу на підозрілі рухи , ми замовили систему відеоспостереження. І завтра повинні були її встановлювати», - розповів владика Климент.

За матеріалами: Православного Оглядача