Перший Паїсіївський форум чернецтва Православної Церкви України

2019112613383520 листопада в Київській православній богословській академії ПЦУ відбулася традиційна IX Міжнародна наукова конференція «Православ’я в Україні». Після пленарного засідання відбувся перший Паїсіївський форум чернецтва Православної Церкви України на тему: «Послух за горизонталлю і келійне читання монахів – давня забута традиція чи сучасна практика».

Захід відбувся з благословення митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Модератором форуму був архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. Участь у форумі взяли представники монастирів ПЦУ, зокрема, з монастиря преподобного Паїсія Величковського, миряни, студенти богословської академії, а також, докторант педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Дар'я Морозова, яка розповіла про значення творів Преподобного Паїсія для сучасного богослов’я. Вінницьку-Тульчинську єпархію представляв ієромонах Філарет (Галіцький).

На початку конференції архієпископ Федір розповів про життя преподобного Паїсія Величковського, його працю, значення для духовності та відродження чернецтва.

На основі одного з листів преподобного Паїсія до ієрея Дмитрія було обговорено три чини чернечого життя, яким чином у наш час ченцям слід звершувати свій духовний подвиг та інші теми.

cerkva.pl.ua