Богослужіння у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі м.Києва у неділю 5-ту після Пасхи та в день пам'яті священномученика Макарія

content dsc 049414 травня 2017 року Українська Православна Церква Київського Патріархату вшанувала пам'ять священномученика Макарія, митрополита Київського, та 

молитовно відзначила 51-річчя архієрейського служіння Святійшого Патріарха Філарета на Київській кафедрі.

14 травня 2017 року у неділю 5-ту після Пасхи Православна Церква також вшановує пам'ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, нетлінні і чудотворні мощі якого спочивають у Володимирському кафедральному соборі столиці. Також цього дня повнота Української Православної Церкви Київського Патріархату відзначає 51-шу річницю служіння Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Київській архієрейській кафедрі. За всю понад тисячолітню історію Української Церкви – це найдовший період неперервного служіння на Київському престолі.
14 травня 1966 р. владика Філарет був призначений архієпископом Київським і Галицьким, Патріаршим Екзархом всієї України та з того часу в сані архієпископа, митрополита, а з жовтня 1995 р. – Патріарха несе своє служіння в Українській Церкві на столичній кафедрі.

З нагоди воскресного дня та свята, 13-14 травня 2017 р. Предстоятель Київського Патріархату очолив у Володимирському кафедральному соборі м. Києва урочисті богослужіння.

У богослужіннях взяв участь Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Брацлавський.

13 травня, напередодні воскресного дня й пам'яті священномученика Макарія, Патріарх Філарет звершив Всенічне бдіння.
Його Святості співслужив собор архієреїв Української Православної Церкви Київського Патріархату з України та закордону, численне духовенство міста Києва, Київської та інших єпархій, які прибули до столиці.

За богослужінням також молилися викладачі та студенти Київської православної богословської академії, духовенство і віряни Київського Патріархату з Франції, Австралії та Італії.
З благословення Святійшого Патріарха Філарета служіння літії очолив Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.
На полієлеї урочисто і піднесено звучали слова величання на честь святителя Макарія. Після полієлею Патріарх Філарет біля нетлінних мощей священномученика Макарія помазував духовенство і парафіян благословенним єлеєм.

14 травня 2017 року, у сам день свята, Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.
Під час літургії Святійший Владика виголосив проповідь.

Після закінчення Літургії Предстоятель очолив молебень до священномученика Макарія, перед його нетлінними і чудотворними мощами. Потім, під багаторазовий спів величання святому Макарію, Патріарх, архієреї, духовенство та парафіяни благоговійно приклалися до мощей священномученика.
Урочисте богослужіння завершилося уставним многоліттям.


За матеріалами: cerkva.info