День тезоіменитства Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

DSC 021514 грудня Православна Церква відзначає день пам’яті святого праведного Філарета Милостивого, який є також і днем тезоіменитства Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

За традицією з цієї нагоди до столиці прибули архієреї Української Православної Церкви Київського Патріархату, серед них і Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Брацлавський, для того, щоб розділити радість свята у спільному богослужінні.

13 грудня Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Володимирському кафедральному соборі звершив Всенічне бдіння. Предстоятелю співслужили єпископат Церкви і духовенство Києва та інших єпархій України.

Від усієї повноти Вінницько-Брацлавської єпархії владика Михаїл після полієлею привітав Його Святість з днем тезоіменитства, вручив букет квітів та побажав многих років життя і служіння Українській Церкві, народу та державі.

14 грудня Святійший Патріарх Філарет відслужив Божественну літургію у Володимирському соборі.

Після літургії та подячного молебня від імені Священного Синоду, архіпастирів, духовенства та мирян Святійшого Владику привітав Патріарший намісник, ректор Київської православної богословської академії, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.

Після слів вітання владика Епіфаній подарував Його Святості просфору та букет квітів.

Після цього до присутніх з повчальним словом звернувся Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Козацьким многоліттям Святійшого Владику привітали хори, які брали участь у богослужінні: Патріаший та кліросний хори Володимирського собору та хор Київської православної богословської академії.

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії
за матеріалами cerkva.info