21-ша річниця інтронізації Святійшого Патріарха Філарета

DSC 294822 жовтня 2016 року Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначає 21-шу річницю інтронізації свого Предстоятеля – Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

З нагоди свята у Володимирському кафедральному соборі столиці відбувся ряд богослужінь. 22 жовтня відбулося Всенічне бдіння, яке очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископату УПЦ Київського Патріархату.

23 жовтня зранку у Володимирському соборі відбулася урочиста Божественна літургія. Як і напередодні, Предстоятелю співслужив єпископат Церкви і численне духовенство Києва та інших єпархії України.

Архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл теж взяв участь у богослужіннях, а напередодні, 21 жовтня, у патріаршій резиденції владика привітав Його Святість зі святом від імені духовенства та віруючих Вінницько-Брацлавської єпархії, вручивши букет квітів.

Під час літургії Святійший Владика рукоположив у дияконський сан іподиякона Миколу Лоя.

Наприкінці літургії було звершено подячний молебень, який очолив Предстоятель Церкви. Завершуючи молебень, Святійший Владика помолився з духовенством та вірними до Всевишнього Бога про визволення України від ворогів.

Після святкового богослужіння Патріарха Філарета від імені Священного Синоду та всієї повноти Київського Патріархату привітав Патріарший намісник, ректор Київської православної богословської академії, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.

Владика Епіфаній подарував Його Святості просфору та букет квітів.

До присутніх з подячним словом звернувся Святійший Патріарх Філарет.

Козацьким многоліттям Святійшого Владику привітали Патріаший хор, кліросний хор Володимирського собору та хор Київської православної богословської академії, які прикрасили цього дня богослужіння своїм співом.

Також протягом дня до резиденції Святійшого Патріарха приходили численні гості з вітаннями та побажаннями Предстоятелю Української Церкви многоліття.

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії
за матеріалами cerkva.info