Українська Церква отримала Томос про автокефалію

content 49756025 287162168667412 740791479563190272 n6 січня 2019 року Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій урочисто вручив Предстоятелю єдиної Помісної Української Православної Церкви Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію Томос про автокефалію.

Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос для Української Православної Церкви

content 65 січня 2019 року у Константинополі (Стамбулі), після спільного молебню Вселенського Патріарха Варфоломія і Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія в храмі святого Георгія на Фанарі, відбулося підписання Томоса про надання Автокефалії для Української Православної Церкви.

ОФІЦІЙНО: Священний Синод Вселенського Патріархату оголосить дату Об‘єднавчого Собору, який має відбутися у грудні

44441523922 f37f561467 bКомюніке (19/11/2018).

ДОКУМЕНТ: Оголошення Вселенського Патріархату (переклад)

1280ДОКУМЕНТ (переклад)
Вселенський Патріархат

КОНСТАНТИНОПОЛЬ: МОСКОВСЬКА ЦЕРКВА Є НЕ МАТІР'Ю, А ДОЧКОЮ УКРАЇНСЬКОЇ, А УКРАЇНСЬКА Є ДОЧКОЮ ВСЕЛЕНСЬКОЇ

ElpЯк російський ресурс «Православие и мир» виклав на кремлівський смак інтерв'ю із грецьким прихильником української автокефалії
Церква Росії розпочала кампанію наклепів на Вселенський патріархат...

Ієрархи УПЦ в США після розмови з Варфоломієм I заявили, що в Москві перекрутили дискусію по Україні на Синаксисі

UPC in USAВ УПЦ в США заявляють, що в Московському Патріархаті у деяких пунктах неправдиво подали інформацію про події на недавньому Синаксисі.

Константинополь не согласился с интерпретацией Москвой его позиции по Украине

VarfoloАрхидиакон Иоанн Хрисавгис, богословский советник Вселенского Патриарха Варфоломея, опубликовал 3 февраля в журнале First Things статью "О Великом соборе Православной Церкви", в которой опроверг недавние заявления Патриарха Кирилла и его окружения о дипломатической победе РПЦ на Синаксисе глав Православных Церквей в Шамбези, сообщает "Религия в Украине".

Коллаборационист из УПЦ МП помогает укреплять боевой потенциал российской армии

kolaborant

12 июля в отдельной бригаде морской пехоты Черноморского флота России по благословению митрополита Симферопольского и Крымского Лазаря, иерарха УПЦ (Московского Патриархата), заложен храм в честь святого благоверного князя Александра Невского.Мероприятие организовано в рамках «поддержания боевого потенциала и мобилизационной готовности Вооруженных сил России», сообщает "Религия в Украине" со ссылкой на российский сайты Flot, Патриархия.ру и сайт Крымской епархии УПЦ.

Рада Церков застерігає владу від зазіхання на сімейні цінності в новій Конституції

konstytuciaВсеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій повторно звернулася до Президента, Конституційної Комісії та Верховної Ради з роз’ясненням своєї позиції на захист традиційних сімейних цінностей.

В Одессе задержан священник Московского Патриархата с гранатами и оптическим прицелом

  1Накануне пасхальных праздников Служба безопасности Украины начала операцию по выявлению террористических групп в Одессе и области. 9 апреля оперативники задержали настоятеля одного из храмов Беляевского района протоиерея Георгия Д., у которого изъяли боевые гранаты и оптический прицел, сообщает "Религия в Украине" со ссылкой на одесский сайт Думская.

Найстарші церкви нагадали Кирилу, що Україна - не канонічна територія РПЦ

pentarhiaПатріархи чотирьох найстарших церков світу і предстоятель Автокефальної церкви Кіпру закликали Російську православну церкву дотримуватися своєї канонічної території.