6 липня Володимирської ( Вишгородської) ікони Божої Матері. Мч. Агрипини

Володимирська (Вишгородська) ікона Пресвятої Богородиці
Святкування Божій Матері на честь Її святої ікони Володимирської відбувається в подяку за позбавлення Москви від нашестя хана Ахмата. У 1480 році при великому князі Івані III Васильовичу (1462-1505) хан Золотої Орди Ахмат з величезними полчищами підійшов вже до річки Угрі, яку називають "поясом Богоматері", що охороняє Московські володіння. Цілий день війська хана і Московського князя стояли один проти одного, не приступаючи до рішучих дій - "стояння на Угрі". Вся Москва молилася своєї Заступниці Пресвятої Богородиці про порятунок православної столиці. Митрополит Геронтій (1473-1489) і духівник князя, архієпископ Ростовський Вассіан, молитвою, благословенням і порадою підкріплювали руські війська. Митрополит писав князю соборне послання, в якому закликав його мужньо стояти проти ворога, сподіваючись на допомогу Матері Божої.
Пресвята Богородиця заступилася за Землю Руську. Князь наказав своїм військам відступати від Угри, бажаючи дочекатися переходу татар, вороги ж вирішили, що російські заманюють їх у засідку, і теж стали відступати, спочатку повільно, а вночі побігли, гнані страхом. В подяку за звільнення Русі від татар і був встановлене свято на честь Божої Матері.

Свята мучениця Агрипина
Свята мучениця Агрипина, родом римлянка, не побажала вступати в шлюб, цілком присвятивши своє життя Господу. Під час гоніння на християн при імператорі Валеріані (253 - 259) свята постала перед судом і мужньо сповідала свою віру в Христа, за що була віддана на муки. Святу діву били палицями так, що кістки ламалися. Потім святу Агрипину закували в ланцюги, але Ангел звільнив її від кайданів. Від перенесених мук свята сповідниця померла. Християнки Васса, Павла і Агафоніка викрали тіло святої мучениці і відвезли в Сицилію, де від її труни здійснювалися численні зцілення. Близько XI століття мощі святої мучениці Агрипини були перенесені до Константинополя.

Святий праведний Артемій Веркольський
Праведний отрок Артемій Веркольський народився в 1532 році в селі Верколі Двінського краю, в благочестивій селянській родині. Вихований у страху Божому і християнському благочесті, святий Артемій ще і в дитинстві відрізнявся лагідністю, слухняністю та працьовитістю. У віці 12 років, працюючи в полі, він був убитий блискавкою. Марновірні односельці залишили тіло блаженного Артемія, як померлого від раптової смерті, невідспіваним і поклали його лісі, поверх землі, прикривши хмизом і берестою.
Так пролежало воно, всіма забуте, 32 роки. Але в 1577 році мощі святого Артемія були чудово знайдені нетлінними і прославилися багатьма чудесами і зціленнями хвороб. Так, під час поширеної у Двінському краю злоякісної лихоманки Веркольський селянин Калинник, взявши з труни святого Артемія берести, підв'язав її до хреста на грудях вмираючого сина, той отримав зцілення.
Згодом були написані ікони праведного Артемія. Від дощок, на яких їх писали, залишалися стружки. Від них хворі також отримували зцілення від своїх недуг. На місці набуття мощів святого підлітка був заснований монастир, де встановили його святі мощі.

Святитель Герман, архієпископ Казанський
Святитель Герман, архієпископ Казанський, жив в XVI столітті, народився в місті Стариці, походив з давнього боярського роду Польових. В молоді роки Григорій (так його звали в миру) прийняв постриг в Іосифо-Волоколамському монастирі від ігумена Гурія, згодом святого архієпископа Казанського (+ 1563). (Святий Гурій був настоятелем обителі з 1542 до 1551 року.) У монастирі святої займався книгописанням, був близький з преподобним Максимом Греком, який жив там в ув'язненні. В .1551 році братія Старицького Успенського монастиря, дізнавшись про благочестя свого співвітчизника, обрала його архімандритом.
Вступивши в управління монастирем, святий Герман з пастирськими ревнощами піклувався про його благоустрій - як зовнішній, так і внутрішній. Для ченців він був зразком смиренності і лагідності. Він вмовляв всіх строго дотримуватися чернечі обов'язки, а для керівництва ввів в своїй обителі устав Преподобного Йосифа Волоцького (+ 1515).
Але через два з половиною роки архімандрит Герман залишив Старицький монастир, передавши начальство в ньому свого постриженик, священноінока Іова, згодом першого Патріарха Московському, подвижника і страждальця за Руську землю. Любов до відокремленим подвигам повернула його в рідний Волоколамський монастир, де святий Герман спасався як простий чернець. Коли ж у Москві з'явився новий єретик Матфей Башкін, який не визнавав Святих Таїн і заперечував віру в Святу Тройцю, святий Герман разом зі своїм батьком (який прийняв постриг в Волоколамській обителі з ім'ям Філофей) був викликаний на Московський Собор 1553 Собор засудив єретика Башкіна і постановив послати його для напоумлення в Волоколамську обитель до святого Германа, відомого святим життям ревнителя Христової віри.
У 1555 році, після підкорення Казані, там була заснована архієрейська кафедра, на яку призначили архієпископом колишнього ігумена Волоколамського монастиря святителя Гурія. Йому було доручено влаштувати в місіонерських цілях Успенську обитель в місті Свіяжську. Настоятелем нової обителі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Свіяжську за вказівкою святителя Гурія був призначений святий Герман. Був збудований кам'яний собор з дзвіницею і чернечі келії. Сам настоятель жив дуже скромно, в тісному келії під соборною дзвіницею. Святий Герман особливо піклувався про збирання монастирської бібліотеки.
Незабаром монастир його прославився широкою благодійністю і став центром освіти Казанського краю.
12 березня 1564, по представленні святителя Гурія, святий Герман був висвячений у єпископа Казанського. Нетривалий час його управління кафедрою відзначено турботою про побудову храмів і про освіту краю. У 1566 році святителя Германа викликав до Москви Іван Грозний і наказав обрати його на митрополичу кафедру. Святитель Герман спочатку відмовлявся від покладеного на нього тягаря. Цар не терпів заперечень, і святитель мав оселитися в митрополичих покоях до зведення в сан митрополита. Бачачи несправедливості з боку царського оточення, святитель Герман, вірний своєму пастирського обов'язку, спробував напоумити царя своїми умовляннями. - "Ти ще не зведений на митрополію, а вже відбираєш у мене свободу", - передав цар архієпископу через своїх улюбленців і наказав вигнати святителя Германа з митрополичого двору і тримати в Москві під наглядом. Близько двох років святитель пробув в опалі і 6 листопада 1567 помер. Його поховали в церкві Святителя Миколи Гостунського. На прохання жителів міста Свіяжськ, мощі святителя в 1592 році були перенесені з Москви в Свіяжський Успенський монастир. Гріб його зустрічав святитель Гермоген, тоді митрополит Казанський.