3 липня пам'ять мчч. Інни, Пінни та Римми. Сщмч. Мефодія, єп. Патарського. Свт. Мини Полоцького

Святі мученики Інна, Пінна та Римма
Святі мученики Інна, Пінна та Римма були родом з Малої Скіфії, що простягалася від гирл Дунаю до Фракії, учні святого апостола Андрія Первозванного. Вони вчили про ім'я Христове і багатьох з варварів, навернувши до православної віри, хрестили. З цієї причини були схоплені князем варварів, але не могли бути доведені до того, щоб зректися Христа і принести жертву ідолам. Тоді стояла жорстока зима; річки були скріплені морозом так, що по льоду ходили не тільки люди, але і коні, і візки. Князь наказав поставити на лід великі колоди, як цілі дерева, і прив'язати до них святих. Змучені страшним холодом та напором льоду, святі віддали свої блаженні душі Господу.

Священномученик Мефодій, єпископ Патарський
Священномученик Мефодій, єпископ Патарський (Лікійська область в Малій Азії), відрізнявся справжньою чернечою смиренністю. Тихо і лагідно він повчав свою паству, але разом з тим твердо відстоював чистоту Православ'я і ревно боровся з єресями, особливо з отриманою широкого розповсюдження єрессю орігеністів. Після нього залишилася багата література спадщина: твори на захист християнства проти язичництва, виклад православних догматів проти єресі Орігена, моральні повчання, тлумачення Священного Писання.
Святитель Мефодій був схоплений язичниками, з твердістю сповідав перед ними віру в Христа Спасителя, і в 312 році був засуджений до смерті через усічення голови.

Святитель Мина, єпископ Полоцький
Святитель Мина, єпископ Полоцький, довгий час трудився в Києво-Печерському монастирі. 13 грудня 1105 він був хіротонізований на єпископа Полоцького. Ім'я святителя Мини увійшло в службу Києво-Печерським отцям, оскільки до зведення в сан єпископа він ніс послух у цій обителі. Згадка про нього міститься в Києво-Печерському Патерику. Святитель Мина відомий як один з перших руських архіпастирів, які продовжили благодатне поширення віри Христової після Хрещення Русі Київської.