Більшість мирян України (44%) відносить себе до Української Православної Церкви Київського Патріархату

1Згідно даних соціологічного опитування фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, найбільша кількість людей, що не вірить в Бога визначена на Слобожанщині та Донбасі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНН.

Так, згідно з результатами опитування, атеїстів найбільше на Слобожанщині та на Донбасі. До таких себе віднесли 19% та 17% респондентів відповідно.

Також виявилось, що більшість мирян України відносить себе до Православної Церкви Київського Патріархату, про свідчать 44% відповідей людей.

На другому місці Українська Православна Перква (Московського Патріархату), до якої віднесли себе 21% мирян України. Далі йде Українська Греко-Католицька Церква — 11%, та 8% є вірними інших релігій.

Загальнонаціональне опитування було проведене Фондом спільно з соціологічною службою “Ukrainian Sociology Service” з 25 грудня 2014 року по 15 січня 2015 року. Всього опитано 4413 респондентів.

Розробники проекту виокремили 11 історичних регіонів для опитування: Волинь (Волинська та Рівненська області); Галичина (Івано-Франківська, Львівська та Тернопільська області); Південний Захід (Закарпатська та Чернівецька області); Поділля (Вінницька та Хмельницька області); Полісся (Житомирська, Київська, Сумська та Чернігівська області); Центр (Черкаська, Кіровоградська та Полтавська області); Слобожанщина (Харківська область); Нижнє Подніпров’я (Дніпропетровська та Запорізька області); Причорномор’я (Миколаївська, Одеська та Херсонська області); Донбас (Донецька область) та м. Київ.

Опитування не проводилося в Луганській області та анексованому Криму. В опитуванні застосовувалась квотна вибірка, яка за областями, типами поселень, віком та статтю репрезентує населення виділених регіонів України віком від 18 років.

Максимальна похибка вибірки по кожному регіону не перевищує 5,0%.

www.religion.in.ua