Кабінет Міністрів України схвалив пом’якшення частини обмежувальних карантинних заходів з 5 червня

a8bccf28-c098-4b5c-950b-cb3d442674cfКабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я щодо пом’якшення частини обмежувальних заходів з 5 червня.

Понад половина українців позитивно ставляться до ПЦУ

1Водночас, до УПЦ МП позитивно ставляться лише 25% опитаних. Соцопитування встановило, як українці ставляться до найбільших церков країни. Серед трьох найбільших церков України найкраще ставлення простежується до Православної церкви України, до якої позитивно ставляться 60,6% українців. 

Релігійні організації звільнені від необхідності облаштовувати газові лічильники модемами, – НКРЕКП

lichylnyky 1Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ухвалила рішення, яким релігійні організації звільняються від обов’язку встановлювати на власних комерційних вузлах обліку природного газу засоби дистанційної передачі даних (модеми).

ЗАЯВА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ЩОДО РІШЕНЬ СИНОДУ УПЦ МП ВІД 25 ВЕРЕСНЯ У СПРАВІ ПРИЗНАЧЕННЯ ВСЕЛЕНСЬКИМ КОНСТАНТИНОПОЛЬСЬКИМ ПАТРІАРХАТОМ СВОЇХ ЕКЗАРХІВ В УКРАЇНІ

title ukМіністерство культури України як спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, відповідальний за реалізацію державної політики у сфері релігійних відносин, зі здивуванням і категоричним несприйняттям ставиться до окремих ухвал, що були прийняті під час засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (у єдності з Московським Патріархатом), яке відбулося 25 вересня 2018 року.

ПОРОШЕНКО: УКРАЇНА БУЛА МАТІР'Ю ДЛЯ РПЦ, А НЕ НАВПАКИ

PorohПрезидент Петро Порошенко в інтерв'ю сербському телеканалу РТС заявив, що кожна країна має право на незалежну Церкву і закликав світ підтримати Україну в наданні автокефалії православної Церкви, інформує прес-служба Президента.

СБУ РОЗСЛІДУЄ АНТИУКРАЇНСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПРЕДСТАВНИКІВ УПЦ (МП) НА ДОНБАСІ

7a43cde6fae246dbbb5b5bffffea7fd7w1023r1s-848d92f9f5684dbbab4dbe6076cadf9aНа Донбасі Росія активно використовує священиків Української Православної Церкви (Московського Патріархату) у діяльності, спрямованої проти України.

Більшість мирян України (44%) відносить себе до Української Православної Церкви Київського Патріархату

1Згідно даних соціологічного опитування фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, найбільша кількість людей, що не вірить в Бога визначена на Слобожанщині та Донбасі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНН.

СБУ объявила предостережение двум священникам (МП) за антигосударственную пропаганду

SBU MPСотрудники Службы безопасности Украины объявили в Житомирской области официальные предупреждения двум священникам, которые проводили среди прихожан антигосударственную пропаганду в поддержку агрессии Российской Федерации против Украины, сообщает "Религия в Украине" со ссылкой на УНН.

Пограничники задержали священника УПЦ из батальона сепаратистов «Восток»

Separ MPГосударственная пограничная служба Украины сообщила о задержании члена незаконных вооруженных формирований на востоке страны, который является одновременно священником Украинской Православной Церкви (Московского Патриархата), сообщает "Религия в Украине" со ссылкой на Радио Свобода.

Соціологи: більшість населення України відносить себе до Київського Патріархату

1На сайті Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» опубліковані результати дослідження, проведеного Фондом спільно з соціологічною службою «Ukrainian Sociology Service» з 25 грудня 2014 року по 15 січня 2015 року на замовлення Міжнародного центру перспективних досліджень в 11 регіонах України.

22 листопада – День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні

 057Історія органічно пов'язана з пам'яттю, яка долає невпинний час, долає забуття. В цьому непересічна культурна значимість пам'яті. Безпам'ятство — це невдячність перед минулим і безвідповідальність перед майбутнім. Щоб не помилятися в майбутньому, ми повинні пам'ятати про свої помилки в минулому.