26 червня 2021 року, в день відання свята П’ятидесятниці, Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, прибув з архіпастирським візитом до с. Сорокотяжинці Немирівського благочиння, де звершив чин заснування храму на честь Святого Архістратига Михаїла.
У 60-х роках ХХ ст. безбожна радянська влада зруйнувала місцевий храм. І от сьогодні з волі Божої на старому фундаменті відроджується святиня – храм, який стане не лише місцем спасіння для кожного віруючого християнина, а буде й окрасою села.

На місці будівництва владику традиційно привітали діти та піднесли запашний коровай. Настоятель прот. Георгій Грига, подаючи хрест своєму архіпастирю, запросив його звершити богослужіння та закласти наріжний камінь у підмурок храму.
Незважаючи на спеку, місцеві жителі прийшли на місце будівництва храму, щоб взяти участь у радісній події. Під час богослужіння владика заклав наріжний камінь та капсулу з пам’ятною грамотою про сьогоднішню подію у підмурок храму.
Після відпусту і многоліття архієпископ Михаїл звернувся до присутніх з архіпастирським словом. Віруючі дуже уважно слухали настанови свого архіпастиря, бо більше ста років єпископи не відвідували село.
Далі владика звершив панахиду на могилі священноієрея, яку віруючі віднайшли біля храму, і який звершував свого часу богослужіння у цьому храмі до його руйнування.
Владиці співслужили секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук, настоятель парафії Св. Арх. Михаїла с. Сорокотяжинці прот. Георгій Грига та настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці с. Ометинці ієрей Іван Шеремета.

Пресслужба Вінницько-Тульчинської єпархії