У Вінниці відзначили День Соборності України

Image 0222 січня 2019 р. у Вінниці відбулось покладання квітів до Меморіалу Слави та пам’ятного знаку «Небесній сотні та Героям АТО» з нагоди відзначення Дня Соборності України.

Саме цього дня, 100 років тому, було проголошено Акт Злуки – акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу.
Під час урочистого заходу вихованці Зразкового танцювального колективу народного танцю «Квіти Поділля» представили хореографічну композицію «Заспіваймо пісню за Україну».
У покладанні квітів, з благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Брацлавського, з нагоди державного свята взяли участь секретар єпархії прот.Ігор Сіранчук з духовенством м.Вінниці, а також керівники області та міста, працівники структурних підрозділів облдержадміністрації, учасники бойових дій на Сході України, військовослужбовці, представники громадських організацій, духовенство, жителі та гості міста, представники засобів масової інформації регіону.
Під час заходу присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв України, воїнів, борців, патріотів – усіх тих, хто ціною власного життя здобував право прийдешніх поколінь на свободу та цілісність нашої держави.

Після покладання квітів, молодь Вінниччини, учні та студенти міста з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя возз`єднання українських земель в єдину унітарну державу влаштували флешмоб, покликаний продемонструвати усім краянам, жителям України та нашим землякам, що знаходяться за її межами, що Україна – єдина: своїми територіями та землями – неподільна, думками і прагненнями щасливого майбутнього – спільна, душею та серцем кожного українця – світла, мужністю та незламністю духу – сильна, вірою та душею – вільна!
Понад 450 учнів та студентів на Європейській площі міста Вінниця створили «живе» слово – СОБОРНІСТЬ, розгорнули український прапор та виконали гімн України.

Далі у приміщенні Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М. К. Садовського відбулись урочистості та святковий концерт «Велична і свята, моя ти Україно» з нагоди відзначення в області Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
На урочистостях були присутні: благочинний Вінницького району прот.Микола Мельник, благочинний Бершадського району прот.Ростислав Процанін та духовенство м.Вінниці.
Під час офіційної частини заходу благочинний Бершадського району прот.Ростислав Процанін був нагороджений почесною грамотою Вінницької ОДА та обласної Ради за капеланську та волонтерську діяльність у зоні ООС.

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії
за матеріалами vin.gov.ua