Архієпископ Михаїл в день пам'яті Святого вмч. і цілителя Пантелеймона відвідав м. Гайсин, де звершив святкове богослужіння та освятив меморіал воїнам, що загинули в АТО

 0029 серпня 2018 року в день пам'яті Святого вмч. і цілителя Пантелеймона на запрошення громади Свято-Пантелеймонівського храму архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл прибув з архіпастирським візитом до м.Гайсин, де звершив святкове богослужіння на честь престольного свята.

Перед храмом владику зустріли віряни, які за традицією піднесли Йому запашний коровай та квіти. У храмі настоятель прот. Ярослав Вольвин, подаючи хрест своєму архіпастирю запросив Його звершити Божественну Літургію. Храм в цей день був переповнений віруючими. На запричасному стиху владика виголосив проповідь. Після відпусту архієпископ  Михаїл привітав громаду з престольним святом і закликав її бути міцною і єдиною перед лицем сучасних богоборців, які поставили перед собою ціль, в угоду ворогам України, знищити громаду і храм нашої церкви. Дивно, що це беззаконня творить голова Гайсинської райдержадміністрації ”товаріщ”, як він себе називає, Уткін В.А. Отже цей посадовець, який повинен плекати інтереси України,  її незалежності навпаки творить беззаконня. Виникає питання: кому він служить - Україні чи її ворогам? Але бачачи його дії, відповідь однозначна - працює на ворога. І це в цей час, коли Президент України робить все для зміцнення нашої держави, відродження та зміцнення українського війська,  для єдності українського православ’я в Єдиній Незалежній Церкві ”товаріщ” Уткін В.А. розпочав боротьбу з багатотисячною громадою УПЦ КП. Церкви, яка молиться за нашу державу, за наших воїнів, за народ України, за перемогу над московським окупантом.

У свою чергу настоятель подякував владиці за молитви та підніс святу просфору як символ євхаристійного єднання. Після цього розпочався Хресний хід, під час якого владика вшанував героїв “Небесної сотні”покладанням квітів та хвилиною мовчання перед поклонним хрестом. Далі хресний хід прибув до меморіалу героям, які загинули під час АТО в боротьбі з московськими окупантами. Владика звершив чин освячення меморіалу загиблим героям та відслужив заупокійну літію. Хочемо зауважити, що голова Гайсинської райдержадміністрації ”товаріщ” Уткін В.А. сказав, що ніякі молитви біля меморіалу лунати не будуть. То що це за керівник, який забороняє молитися за наших загиблих героїв. Мабуть у нього інші герої. Але ми молились і будемо молитись, бо ми Українська Церква.

Після літії архієпископ  Михаїл  вчергове звернувся до віруючих з архіпастирським словом.

Владиці співслужили: благочинний Вінницького р-ну прот.Микола Мельник, благочинний Гайсинського р-ну настоятель храму прот.Ярослав Вольвин, благочинний Теплицького р-ну прот.Володимир Мигдаль та духовенство Вінницької єпархії.

Прес-служба Вінницької єпархії