Звернення релігійної громади храму Св. Вмч. Пантелеймона УПЦ КП м. Гайсин до керівництва держави, Вінницької області, українських політичних та громадських організацій з проханням захистити громаду Української Церкви від свавілля місцевих чиновників

95687 originalЗвертаються до Вас віряни релігійної громади парафії Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона УПЦ КП м. Гайсин.

У 2014 році, обурені злочинною поведінкою керівництва Церкви Московського патріархату, котра благословила напад російських військ на Донеччині, ми вирішили збудувати свій храм, де б мали змогу молитися за майбутнє мирне життя незалежної України, а не щоденно за «здравіє патріарха Кіріла». Наші віряни при активній участі матерів воїнів, що загинули під час АТО, та волонтерів вирішили збудувати храм у дальньому куточку парку відпочинку біля могил воїнів, що загинули під час Другої світової війни. Місцева влада на це дозволу не давала, пропонуючи нам збудувати храм серед поля за містом, де відсутня інфраструктура. Голова РДА Уткін В.А. під час зустрічі відверто сказав нашому священику: «Їдь туди, звідки приїхав, тут у тебе нічого не вийде!». Проте ми впевнені, що саме воля громади, яка налічує майже 10 тисяч людей, а не одна особа вирішує долю церкви і те, чи будувати храм, чи не будувати.
Громада обрала це місце тому, що воно зручне для відвідування і маленькій дитині, і старенькій бабусі. Всі можновладці нашого міста робили свої благодійні внески у храми Московського патріархату. Наша громада самотужки зуміла звести невеличкий храм. І будували самі, і годували своїх будівельників самі, і молились цілу зиму біля Хреста, де зводився храм. Як тільки завершили будівництво, тисячі гайсинчан і мешканців прилеглих сіл приходили до нас на свята. Служба транслюється через гучномовці.

За період 2014-2018 років у нашому храмі відбулося багато хрещень, вінчань та інших різних заходів, в тому числі культурно-просвітницьких та благодійних (День матері, святкування Хрещення Київської Русі, поїздки в шпиталь м.Вінниці, плетіння маскувальної сітки, поїздки в спецшколи с.Ситківці, с.Кисляк), неодноразові волонтерські поїздки на Донбас.

Через велику активність та зростання кількості прихожан, громада потребує великого храму, проте атеїстична районна влада стверджує, що в парку культури і відпочинку храм зводити не можна, мотивуючи це тим, що він буде заважати дітям, які граються у парку. Абсурд! Адже храм – джерело духовної культури і своїми молитвами очищує простір навкруги.
І почалося протистояння: місцева влада три роки не дозволяла проводити електрику в храм, і довелося у ХХІ столітті монтували пічку-буржуйку. Хіба це гуманно? У червні цього року зачинили ворота на замок, через які віряни добиралися до храму, підвозився церковний крам, вода та інше. Проте брама відчиняється лише тоді, коли потрібно завезти до пивнушок - «генделиків культури», які розташовані на території парку, міцні напої, а коли потрібно добратися до храму людям, які самостійно не можуть підійти, маючи проблеми зі здоров’ям, то в’їзд зачинено.
У грудні 2017 року депутати міської ради своїм рішенням надали дозвіл на виготовлення проектної документації на будівництво, районна архітектура в січні 2018 року надала висновок, за яким почали виготовляти проект землеустрою. У це були вкладені чималі кошти громади. А голова РДА Уткін В.А. своїм власним рішенням, на свій розсуд, заборонив продовжувати підготовку до будівництва, мотивуючи існуючими законами, прийнятими під час богоборчої радянської влади, ідеали якої він сповідує сьогодні.
Якщо в найближчому майбутньому Українська православна церква Київського патріархату отримає томос визнання, наш майбутній храм стане осередком духовної культури для всього району і саме в парку культури і відпочинку, де колись був у Гайсині цвинтар, храму нашому і місце, щоб молитись за душі померлих і за здоров’я наших діток.
Поясніть, будь ласка, Уткіну В.А., що зараз надворі не часи богоборчої радянської влади, а боротьба з Українською Церквою не на часі. Адже Президент України Петро Порошенко, який у своїй державницькій діяльності докладає великих зусиль у розбудові Української держави в цей нелегкий час, тому і звернувся до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням про надання томосу Українській Церкві, а амбітний місцевий чиновник, діючи всупереч Президенту, вважає, що такій церкві тут не місце, нехтуючи і позицією Глави держави і великою громадою. Нехай не штовхає нас на радикальні дії (висвітлення в ЗМІ, перекриття доріг), адже сьогодні ми вже ні перед чим не зупинимося, нам просто немає куди відступати.
Сподіваємося, що Ви серед своїх державних невідкладних справ, знайдете можливість за допомогою вірних соратників, нарешті позбавити нас від безглуздого переслідування очільника району.

З надією на розуміння та з молитвою за Вас,
багатотисячна громада храму УПЦ КП
Св.Вмч і цілителя Пантелеймона м.Гайсин