Акт наруги над Хрестом у Вінниці в Пасхальні дні. Чи хтось відповість?

4cb99926c4f3fcb9f12996445ee7aee7Ми вшановуємо Чесний i Животворчий Хрест Господній i поклоняємося йому.

Саме на хресті Господь наш Ісус Христос, Син Божий, Своїми стражданнями i смертю знищив рукопис наших грiхiв (Кол. 2, 14), примирив земне з небесним (Кол. 1, 20), переміг владу диявола (Кол. 2, 15) i подолав саму смерть (Рим. 6, 4). Тому для тих, хто не вірить у Христа i прямує до загибелі, проповідь про хрест як знаряддя спасіння – дурниця i божевілля; а для християн хрест – це виявлення могутності Божої i перемога над усім тим, що є перешкодою на шляху до спасіння.

На другий день після Пасхи, 9 квітня 2018 року, на території парку «Хімік» у м.Вінниці невідомою особою, або невідомими особами був вчинений акт підпалу Поклінного Хреста, встановленого релігійною громадою УПЦ КП, де настоятелем є протоієрей Віктор Чверкун. Біля нього неодноразово парафіяни УПЦ КП молились з мир і спокій в Україні, за наших воїнів, які стоять на передовій і захищають нашу державу, сюди приходили люди, щоб просто помолитись у своїй потребі. Тут від початку на хресті була прикріплена молитва за Україну, яку кожен міг промовити до Бога. Наруга над хрестом – це вияв безглуздя, слабкості та безсилля перед знаменом перемоги Церкви Христової. Таку неповагу до всього святого свого часу виявляли атеїсти, які відкидали існування Бога та Святість Церкви. Але влада атеїзму зникла, як тінь, як порох розвіялась, а Світло Христової Правди продовжує і надалі осявати людські серця, відроджувати людину до нового, вічного життя.
Чесний і Животворчий Хрест Господній встояв, навіть, не зважаючи на те, що був облитий запальною речовиною. Так і хочеться промовити словами святителя Іоана Золотоустого: «…Де твоє, смерте, жало? Де твоя, пекло, перемога? Воскрес Христос – і ти повалене! Воскрес Христос – і попадали демони! Воскрес Христос – і радіють ангели! Воскрес Христос – і життя триває!..»

Голова релігійної громади Сергій Чумак написав заяву у Вінницьку поліцію по факту вчинення підпалу Поклінного Хреста, де вказав, хто саме розповсюдив відео підпалу на YouTube. Пізніше це відео було видалене з мережі.
Отже, у поліції є всі можливості, в тому числі і технічні, аби з’ясувати хто підпалив, обставини підпалу, з якою метою це було вчинено.
Такі акти вандалізму в Україні непоодинокі: 18.08.2017 на Закарпатті вандали спалили Поклінний Хрест, в ніч з 15 на 16 серпня 2017 року, невідомі вандали спиляли Поклінний Хрест на в’їзді до Одеси, 19 червня 2016р., на свято Трійці, при в’їзді в м. Вінницю зі сторони смт. Стрижавки був зрізаний і повалений на землю триметровий православний Хрест і т.д., але в більшості випадків осіб, які це вчиняють не знаходять, або просто по таких справах не ведеться кримінальне провадження, як от, наприклад, це було у Дніпрі (колишній Дніпропетровськ), де міліція у 2011р. відмовила у порушенні карної справи по факту знищення Хреста на могилі Січових стрільців…
Хочемо нагадати, що це вже не перша спроба знищити цей Поклінний Хрест, раніше його вже ламали, але зусиллями громади він був відновлений.
Управління Вінницької єпархії УПЦ КП буде надалі слідкувати за тим, наскільки швидко та ефективно розслідується акт наруги над православною святинею, що однозначно вказує на мету злочинця або групи злочинців – образити почуття православних віруючих.

Ось як через хрест виявляють себе людська мудрість i премудрість Божа. Апостол Павло з'ясовує це на прикладі коринфських християн. "Погляньте, браття, - каже він, - хто ви, покликані: небагато серед вас мудрих за плоттю, небагато сильних, небагато благородних; але Бог обрав немудре світу, щоб посоромити мудрих, i немічне світу обрав Бог, щоб посоромити сильне; i незнатне світу, i принижене, i нічого не значуще обрав Бог, щоб скасувати значуще, - щоб ніяка плоть не хвалилася перед Богом" (1 Кор. 1, 26-29).

Фото - 33kanal.com

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії