Гайсинщина прощалась з героєм

DSC 0171Того дня плакало небо. Холодні краплі дощу, змішуючись із сотнями людських сліз, рясно падали на землю. Гайсинщина прощалась із героєм, воїном добровольчого батальйону «Донбас» Андрієм Вікторовичем Щербиною.

Він народився на Луганщині, закінчив школу, здобув спеціальність токаря. Далі була служба в армії, яку проходив у прикордонних військах Мукачева. Потім з 1995 по 2000 рік – в Луганському прикордонному загоні в званні прапорщика, був помічником начальника прикордонної застави. В юності отримав розряд з боксу, гарно розумівся в техніці. Після одруження життєва стезя привела його на Гайсинщину, батьківщину його дружини Ірини. Андрій вмів усе робити по господарству, був майстром на всі руки, завжди був готовий прийти на допомогу. Був люблячим батьком, всю душу віддавав своїм донечкам Алінці й Діанці, відвідував шкільні свята.
Сміливий воїн, вірний син Вітчизни Андрій Щербина, прапорщик у відставці, не зміг сидіти спокійно, коли над Україною нависла смертельна небезпека війни. І 3 червня 2014 року вступив до добровольчого батальйону «Донбас». Був зарахований старшим розвідником 3-го відділення 1-го взводу 3-ї роти 2-го батальйону спеціального призначення. Отримав позивний «Портос». 14 липня відбув в зону АТО. Спочатку була Попасна, Лисичанськ, Курахово, село Мар’янівка, потім Іловайськ...
Довгих три роки Андрій Щербина вважався зниклим безвісти. Сім’я жила надією, що Андрій живий, що, можливо, у полоні, та не судилося… Генетична експертиза знайденого тіла підтвердила найстрашніше – Андрій Вікторович Щербина героїчно загинув у 2014 році під час обстрілу в Іловайську.
Заупокійну службу звершив благочинний Гайсинського району прот.Ярослав Вольвин у співслужінні ієрея Віталія Назаровця. У храм Святого великомученика і цілителя Пантелеймона м.Гайсина прийшли попрощатися з героєм керівництво району та міста, побратими, військовослужбовці Гайсинського гарнізону, багаточисленна громада Гайсинщини.
Його несли живим коридором високо під верховіттям дерев. Душу розривала уже до болю знайома за час війни в Україні «Пливе кача», а у вись злітало «Слава Україні!» - «Героям. Слава!».
На головній площі міста відбувся мітинг пам'яті за загиблим Андрієм Щербиною. Чимало щирих, теплих слів про героя було сказано головою райдержадміністрації Владиславом Уткіним, заступником командира з морально-психологічного забезпечення 59 бригади Євгеном Фросталем, заступником військового комісара Васелем Іващуком, його побратимами, які назавжди запам’ятали його чесною, порядною і надійною людиною, хоробрим воїном. Старший лейтенант батальйону «Донбас» Володимир Максимів вручив вдові загиблого Ірині Щирбині нагрудний знак «Іловайськ -2014». «Багато хто з нас вніс певну частку за незалежність держави, за право називатися українцем. Але Андрій за Україну віддав найцінніше, що мав, - життя. Ми не маємо права забувати його вчинок. Ми маємо завжди пам’ятати, те, що зробив Андрій, і берегти пам’ять про нього у своєму серці», - сказав В. Максимів.

Підготувала Алла Плахотнюк