Архієпископ Михаїл взяв участь у спільному засіданні Вінницької обласної Ради Церков та релігійних організацій і Ради національно-культурних товариств Вінниччини

DSC01970Спільне засідання Вінницької обласної Ради Церков та релігійних організацій і Ради національно-культурних товариств Вінниччини відбулось 15 грудня у конференц-залі Арт-галереї «ІнтерШик».

До роботи зібрання долучились також: голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, директор Департаменту у справах національностей та релігій Міністерства культури України Андрій Юраш, голова Ради національних спільнот України Ашот Аванесян, заступник голови ОДА Олександр Крученюк та голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко.
Вперше у засіданні взяли участь і голови районних державних адміністрацій області.
Відкриваючи роботу заходу, начальник управління у справах національностей та релігій ОДА Ігор Салецький проінформував присутніх про взаємодію облдержадміністрації з релігійними організаціями та національно-культурними спільнотами Вінниччини. Затим з вітальним словом до учасників зібрання звернувся голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.
Голова облдержадміністрації привітав усіх присутніх із прийдешніми новорічно-різдвяними святами та принагідно вручив представникам релігійних конфесій документи на передачу двох храмів регіону до власності місцевих релігійних громад. Зокрема, Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Брацлавський, отримав з рук Валерія Коровія «Розпорядження про передачу храму у власність релігійної громади парафії Святого Апостола і Євангеліста Іоана Богослова с.Бурківці Погребищенського району Вінницької єпархії УПЦ КП».
Під час зібрання про основні засади державної політики задля реалізації потенціалу релігійних організацій та національно-культурних товариств інформував директор Департаменту у справах національностей та релігій Міністерства культури України Андрій Юраш. Водночас він відзначив позитивний, а за деякими напрямками й унікальний, досвід Вінниччини в організації такої роботи.
На завершення ж засідання керівники регіону Валерій Коровій та Анатолій Олійник вручили окремим учасникам зібрання Подяки обласної державної адміністрації та обласної Ради.
У другій половині дня була проведена друга частина засідання – науково-практична конференція «1917-2017 роки – історичні уроки минулого століття. Духовний та міжнаціональний аспект». У роботі цього заходу з благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Брацлавського, взяв участь студент Київської Православної Богословської Академії УПЦ КП Михайло Кушнір з доповіддю на тему: «Події революції 1917 року, її вплив на державотворчі процеси та Церкву в Україні».

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії
за матеріалами vin.go.ua