Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів зустріч з керівниками Вінницької області та міста Вінниці

 1226 жовтня 2017 року у приміщенні Вінницької ОДА відбулась зустріч Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з керівниками Вінницької області та міста Вінниці.

У зустрічі взяли участь: голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, заступник голови Вінницької ОДА Олександр Крученюк, начальник управління у справах національностей і релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, депутат Вінницької обласної Ради Тарас Кобець.

Голова облдержадміністрації відзначив, що для Вінниччини візит Святійшого Патріарха є великою честю, відтак ознайомив Предстоятеля із загальною соціально-економічною ситуацією в регіоні.
«Ми відчуваємо сьогодні великий інтерес до Вінниччини, до Подільського краю. Україна дуже стрімко змінюється. Так, в нас є багато проблем, але й зміни також великі. І ми бачимо це, коли спілкуємось з людьми, коли спостерігаємо, як розвиваються села, містечка, регіони», - зауважив Валерій Коровій.
Під час зустрічі Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет обговорив з керівниками області та міста суспільно-політичну ситуацію в державі, а також торкнувся духовної складової життя українців.
«Ми, насамперед, не повинні забувати про Бога: що Бог керує всім, а ми – в Його руках», - наголосив Предстоятель УПЦ КП.
Голова ж обласної державної адміністрації зазначив, що в процесі розбудови нової Української держави кожен громадянин повинен починати, в першу чергу, із себе. «Ми сьогодні перебуваємо на історичному зламі. І Бог дає нам дуже великий шанс побудувати нову, сучасну, демократичну, європейську Україну, з новими цінностями. Але кожен має зрозуміти, що ми повинні почати з себе, зі свого усвідомлення причетності до того, що Україна – не щось абстрактне: це всі ми», - підкреслив Валерій Коровій.
Також під час зустрічі керівник ОДА у присутності Святійшого Патріарха вручив архієпископу Вінницькому і Брацлавському Михаїлу Почесну грамоту обласної державної адміністрації та обласної Ради - за вагомий внесок у справу відродження Церкви, розбудову Української держави та відродження духовності українського народу, а також збереження на Вінниччині міжконфесійного миру, злагоди та порозуміння.

Після обговорення різних питань керівники області, міста та Святійший Патріарх обмінялися пам’ятними подарунками.
Під час зустрічі Його Святість супроводжували: Високопреосвященний Агапіт, архієпископ Вишгородський, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря, Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Брацлавський, Високопреосвященний Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький, секретар Вінницької єпархії прот.Ігор Сіранчук.

Під час перебування у м.Вінниці Святійший владика нагородив начальника управління СБУ у Вінницькій області генерал-майора Володимира Пахнюка орденом Святого Володимира Великого ІІІ ступеня, командира в/ч 3008 НГУ полковника Сергія Мамченка орденом Святого Володимира Великого ІІІ ступеня, заступника голови Вінницької ОДА Олександра Крученюка орденом Святителя Миколая Чудотворця.

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії
за матеріалами vin.gov.ua