Заява прес-служби Вінницької єпархії

 1Релігійні питання давно є болючими для нашого суспільства, і на них дуже часто спекулюють.
Ми вважаємо, що релігію, церкву чи релігійну риторику не треба використовувати для досягнення будь-якої іншої мети, окрім церковного миру та порозуміння.

У своїх зверненнях до суспільства ми неодноразово вказували на неприпустимості намагань штучного розпалювання нетерпимості на релігійному ґрунті.
Відкритий лист Архієпископа Вінницького і Брацлавського Михаїла від 11 листопада 2016 року, який мав конкретних адресатів, деякі громадські організації та політичні сили почали використовувати для поглиблення протистояння між УЦП КП і УПЦ МП на Вінниччині. Тому, щоби не допустити ескалації конфлікту, ми з усією відповідальністю заявляємо:
УПЦ КП є Церквою, яка завжди, як матір, піклується про свій народ, а в цей складний час для нашої держави, в час російської агресії вносила і вносить неабияку допомогу в захист нашої незалежності. Тому заради миру і збереження міжконфесійного порозуміння на Вінниччині в цей тяжкий час ми просимо не спекулювати на релігійних питаннях, щоб не надавати ворогу приводу для звинувачення Української держави в порушенні свободи совісті та віросповідання, а спільно з нами докладати всіх зусиль для об’єднання Українського Православ’я в Єдину Незалежну Помісну Православну Церкву з центром в місті Києві. Внаслідок об’єднавчих процесів усі українські православні святині будуть належати Українській Православній Помісній Церкві, українському народові. А особливо потрібно сприяти такому об’єднанню на нашій рідній Подільській землі. Українська Православна Церква Київського Патріархату стоїть на засадах відродження Українських духовних святинь.


Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії