Відбулось нагородження учасників літературно-мистецьких конкурсів «Чому в народі кажуть: «Без Бога – ні до порога» та «Великоднє свято»

 005З ініціативи Вінницької обласної Ради Церков та релігійних організацій при підтримці Вінницької облдержадміністрації в загальноосвітніх шкільних закладах м.Вінниці відбулись літературно-мистецькі конкурси «Чому в народі кажуть: «Без Бога – ні до порога» та «Великоднє свято».

Цим конкурсам передували лекції присвячені 100-літтю подій 1917 року на тему: «1917 – 2017 роки – історичні уроки минулого століття. Духовний аспект», в яких розповідалось про масові репресії проти Церкви в часи більшовицького тоталітарного режиму: нищення духовності, руйнування храмів, масові вбивства духовенства. Лекції проводили представники різних релігійних конфесій, серед яких і Вінницької єпархії УПЦ КП. Після завершення конкурсів серед учнів були обрані переможці.
24 травня 2017 року Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Брацлавський, прибув на свято відзначення кращих учнів «Гуманітарної гімназії №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради», де від імені Вінницької обласної Ради Церков та релігійних організацій за активну участь школярів даного закладу в літературному конкурсі «Чому в народі кажуть: «Без Бога – ні до порога» нагородив почесним Дипломом гімназію. Відзнаку отримав директор навчального закладу Микола Свіржевський. Також за перше місце в конкурсі пасхального кошика «Великоднє свято» почесним дипломом та сертифікатом на паломницьку поїздку був нагороджений 6-В клас гімназії.
Владика також привітав навчальний заклад із закінченням навчання і подарував для бібліотеки гімназії різноманітну літературу, що видана УПЦ КП.
На заході також були присутні начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький та секретар єпархії прот.Ігор Сіранчук.

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії