Представники української інтелігенції закликають Філарета припинити протистояння з Епіфанієм

Представники української інтелігенції звернулися до митрополита Філарета, почесного патріарха в ПЦУ, з проханням перенести обговорення всіх гострих питань на представницькі церковні органи, а також утриматися від публічних дискусій чи інтерв’ю, які можуть посіяти тривогу серед православних українців і потішити недругів держави.

Звернення є реакцією на останні заяви Філарета, спрямовані проти предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, та намагання відтворити УПЦ КП, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Укрінформ.
«Нехай ті, хто намагається скеровувати Вас на шкоду єдності нашої церкви, підбурює до протистояння всередині нашої церкви, виставляючи на осуд перед вірянами й українським громадянством, а тим самим підриваючи духовні сили нашого народу, дискредитуючи пройдений Вами життєвий шлях, нехай відійдуть від нашої спільної святої справи», - йдеться у зверненні.
Автори звернення застерігають владику Філарета, що «під галас цієї полеміки промосковські сили свідомо гальмують перехід парафій до Православної церкви України, атакують кафедральний храм вінницького митрополита Симеона, організовують поширення інформаційного сміття московського походження».

1559831741 0


Підписанти наголошують: «Тому просимо Вас, Ваша Святосте, задля забезпечення єдності української православної церкви, збереження її авторитету всередині України і в православному світі перенести обговорення всіх гострих питань на представницькі церковні органи, визначені для цього Статутом церкви. Звертаємо Вашу увагу на те, що переважна більшість розбіжностей, оголошених у ЗМІ як ознаки розколу (в тому числі й питання здобуття патріаршого статусу нашої церкви, формування складу Синоду, відносин з Константинопольською та іншими церквами тощо) є робочими питаннями. Їхнє послідовне вирішення можливе у доброзичливої дискусії і діалогу. Публічні акцентування і ласі на сенсації журналісти не можуть дати доброго плоду. Саме з міркувань про благо церкви і України просимо Вас, Ваша Святосте, утриматися ближчим часом від будь-яких публічних дискусій чи інтерв’ю, які можуть внести тривогу й непевність серед православного люду і потішати недругів України».
Серед підписантів – народний артист України Тарас Компаніченко, письменники Дмитро Павличко, Павло Мовчан, політв’язні Богдан Горинь, Олесь Шевченко, Василь Овсієнко, учасники Собору відродження Автокефальної Церкви України Олександр Ткачук та Олександр Гудима, почесний академік Академії мистецтв України Микола Жулинський, генеральний директор Національного історичного музею Тетяна Сосновська, генеральний директор Музею народної архітектури та побуту Оксана Повякель, гендиректор Національного музею літератури Галина Сорока, ректор Національного університету «Острозька Академія» Ігор Пасічник, історик Сергій Білокінь, професори-релігієзнавці Олександр Саган, Анатолій Колодний та Людмила Филипович та інші.

religion.in.ua