У Православній Церкві Чеських земель і Словаччини новий Предстоятель

Chesky predstoyatel11 січня 2014 в Пряшеві (Словаччина) відбувся позачерговий XIII Помісний Собор Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на Патріархія.ru.

Собор підтримав рішення Священного Синоду Православної Церкви Чеських земель і Словаччини про обрання єпископа Годонінського Іоакима архієпископом Празьким і Чеських земель.

Потім, відповідно до Статуту Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, Собор абсолютною більшістю голосів обрав Митрополитом Чеських земель і Словаччини архієпископа Пряшівського і Словацького Ростислава (Гонта).

Довідка.

Архієпископ Пряшівський, обраний Митрополитом Чеських земель і Словаччини Ростислав, в миру - Андрій Гонт, народився 25 січня 1978 року в місті Сніні (Словаччина). Закінчив Православний богословський факультет Пряшівського університету (2002), навчався в Салонікському університеті імені Аристотеля. Ніс пастирське служіння на одній із православних парафій Словаччини, а також духовно опікувався дитячим притулком у Медзилаборце.

8 жовтня 2012 возведений у сан ігумена.

18 листопада 2012 хіротонізований на Пряшівську кафедру.

У липні 2013 року очолював делегацію Православної Церкви Чеських земель і Словаччини на урочистостях з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі в Києві, Москві та Мінську.

9 грудня 2013 обраний Місцеблюстителем Митрополичого престолу Православної Церкви Чеських земель і Словаччини.

За матеріалами: Православного Оглядача.